يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱
آزمایش جالب هیوندا برای اثبات تولید نشدن آلایندگی ازخودروی Nexo
 
هیوندا برای برای نشان دادن تولید نشدن هیچ‌گونه آلایندگی از خودروی Nexo آزمایشی جالب را طراحی کرد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت خودروسازی هیوندا با آزمایشی جالب عدم تولید آلایندگی از خودروی هیدروژنی خود را به اثبات رساند. هیوندا در اوایل سال جاری خودرویی Nexo را که مجهز به سیستم تامین کننده انرژی سوخت هیدروژنی است را معرفی و عرضه کرد. سیستم سوخت‌رسانی و موتور این اتومبیل به گونه‌ای است که به جای گاز‌های آلاینده تنها بخار آب تولید می‌کند.
هیوندا برای اثبات وجود نداشتن هیچ‌‎گونه گاز آلوده‌ای در مواد خروجی از اگزوز Nexo آزمایشی جالب را طراحی کرد. در این آزمایش هیوندا با دعوت از یکی از ورزشکاران مطرح المپیکی، او را درون حبابی کاملا بسته قرار دادند. مسئولان برگزاری این آزمایش این حباب از طریق لوله‌ای به اگزوز خودروی Nexo وصل کردند. ورزشکار المپیکی حاضر در این حباب بر روی دستگاه تردمیل قرار گرفته و با سرعت شروع و به دویدن می‌کند. 
اتومبیل هیدروژنی هیوندا هیچ‌گونه آلایندگی تولید نمی‌کند
این ورزشکار برای تنفس نیاز به  اکسیژن و هوای تازه دارد و با توجه به شرایط حاضر در آن تنها تامین کننده اکسیژن برای او خودروی Nexo است. تولیدکنندگان این اتومبیل مدعی ‌هستند هیچ گونه گاز مضر و آلاینده‌ای از این خودرو تولید نشده و تنها بخار آب از اگزوز آن خارج می‌شود. در جریان این آزمایش تیم‌های پزشکی و مهندسان فنی حضور داشتند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعا به ورزشکار حاضر در حباب کمک کنند.
در کمال شگفتی خودروی Nexo هیچ‌گونه آلایندگی تولید نکرده و ورزشکار المپیکی با انرژی تمام به دویدن ادامه داد. یکی از مدیران هیوندا پس از انجام این آزمایش گفت: "اتومبیل Nexo، خودرویی کاملا دوست‌دار محیط زیست است و پیش از انتشار گازهای حاصل از فرآیند تولید انرژی موتور، تماما آن‌ها را تصفیه کرده و ۹۹.۹ اکسیژن و بخار آب را انتشار می‌دهد. "
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۰۱


ارسال