چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
ابرهای پاییز همچنان در سیستان و بلوچستان می بارند
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته نیز بارش های پاییزه در استان ادامه داشت و از هفت ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی استان بارندگی گزارش شد.
محمود دیانتی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: بارش های 24 ساعت گذشته بیشتر در حومه نیکشهر متمرکز بود به طوریکه بیشترین بارش در ایستگاه بارانسنجی «مخت» این شهرستان با میزان 12 میلی متر بارید.

وی افزود: دیروز و دیشب از ایستگاه های «کشیک» نیکشهر و «ساربوک» قصرقند نیز به ترتیب هفت و پنچ میلی متر باران گزارش شد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی بعدازظهر و اوایل امشب و فردا نیز در ارتفاعات جنوبی و برخی نقاط ساحلی رگبار پراکنده و رعد و برق، تند باد لحظه ای پیش بینی می شود.

دیانتی با بیان اینکه امروز احتمال سیلابی شدن موقتی مسیلها وجود دارد، خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان بارش و رعد و برق از تردد در مناطق پرخطر اجتناب شود. 

وی در بخش دیگری عنوان کرد: از امشب تا اواخر وقت سه شنبه در نواحی شمالی  وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد این شرایط با شدت کمتر در برخی نقاط نواحی مرکزی،  نوار شرقی و نواحی غربی پیش بینی می شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از نظر دمایی از امشب روند کاهش محسوس دما بویژه در نیمه شمالی استان انتظار می رود. دریای عمان نیز به نسبت آرام پیش بینی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۲۳


ارسال