دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
به زودی واردات یک هزار راس گوساله به چابهار از مرز ریمدان
 
رئیس بازارچه مرزی ریمدان گفت: به زودی یک هزار راس گوساله از پاکستان به منظور کاهش قیمت گوشت در چابهار از طریق این مرز وارد می شود.
به گزارش عصرهامون، سلیم حوت در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: مرز رسمی ریمدان یکی از استراتژیک ترین نقاط مرزی کشور به عنوان نزدیک ترین ارتباط تجاری با پاکستان محسوب می شود و از سال گذشته توسعه خوبی در زمینه های مختلف در این بازارچه انجام شده است.

وی با بیان اینکه صادارت انواع کالا به پاکستان در حال انجام است افزود: در حال حاضر سیمان، تره بار، لبنیات، مواد اولیه سیمان و غیره از طریق این مرز صادر می شود و در تلاش هستیم با مجوز جهاد کشاورزی واردات موز را از کشور همسایه به درون کشور آغاز کنیم.

مدیر بازارچه مرزی ریمدان ادامه داد: در گذشته امکانات بسیار ضعیفی به لحاظ سیستمی در این بازارچه وجود داشت یعنی تاجر برای یک کار سیستمی باید به چابهار رفت و آمد می کرد ولی امروز خوشبختانه ۱۰۰ درصد امورات ورود و خروج کالا به دلیل رفع نیازها در داخل بازارچه انجام می شود.

وی ضمن اظهار امیدواری برای توسعه بیشتر این مرز تاکید کرد: درصدد تبدیل این مرز به کانون واردات برنج پاکستانی به داخل کشور هستیم و امیدواریم با اقدامات زیرساختی راهها در پاکستان مشکل کامیونداران برای رسیدن به این مرز نیز حل شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۲۶


ارسال