دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
پورشه و بوئینگ، خودرو پرنده می‌سازند؛
پورشه رویای پرواز با خودرو را محقق می‌سازد
 
شرکت پورشه با همکاری صنایع هواپیما‌سازی بوئینگ در تلاش برای تولید خودرویی پرنده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت خودروسازی پورشه قصد دارد با همکاری صنایع حمل و نقل هوایی بوئینگ، اتومبیلی پرنده را طراحی و تولید کند. پورشه حتی نمونه‌ای اولیه از خودروی پرنده این شرکت را ساخته و آن را مورد آزمایش قرار داده است.
پرواز با خودروهای پرنده همواره رویای بسیاری از ماجراجویان و علاقه‌مندان به فیلم‌های علمی-تخیلی در سراسر جهان بوده است. اگرچه سال‌های زیادی از اختراع هواپیماهای بزرگ و کوچک می‌گذرد و هم‌اکنون انسان‌ها به راحتی می‌توانند از یک نقطه کره زمین تنها در عرض چند ساعت به منطقه‌ای دیگر بروند ولی هنوز هم تجربیات جدید بسیار لذت‌بخش است. حال به نظر می‌رسد امروز بیش از گذشته به تحقق رویای پرواز با اتومبیل‌های پرنده نزدیک هستیم. 
همکاری پورشه و بوئینگ برای ساخت خودروی پرنده
پورشه و بوئینگ برای تولید خودروهای پرنده تفاهم‌نامه همکاری با یکدیگر امضا کرده‌اند. این دو شرکت قصد دارند با اتومبیل‌های پرنده‌ی نسل آینده، صنایع حمل و نقل را متحول کرده و امکان تردد با خودرویی کوچک در آسمان را مهیا سازند. بر اسناد اسناد و اطلاعات منتشر شده از شرکت پورشه، اتومبیل پرنده این شرکت تلفیقی از خودروهای بالگرد و خودروهای کنونی است. این وسیله نقلیه عجیب انرژی مورد نظر خود را از طریق موتور الکتریکی تعبیه شده در آن تامین می‌کند و به خوبی قادر به بلند شدن و فرود آمدن است. 
مهم‌ترین چالش پیش روی بوئینگ و پورشه حفط ایمنی خودروی پردنده مشترک این دو شرکت است. مطمئنا هرگونه نقص فنی در وسیله نقلیه‌ای که پرواز می‌کند و روی زمین حضور ندارد بسیار خطرناک‌تر از وسایل نقلیه روی زمین است و می‌تواند منجر به بروز حوادثی غیرقابل جبران شود. خودروی آینده پورشه هیچ‌گونه آلایندگی تولید نمی‌کند و به زیبایی و با اطمینان پرواز می‌کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۳۶


ارسال