شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴
بزرگترین کتابخانه عمومی ایرانشهر در حال ساخت است
 
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: بزرگترین کتابخانه عمومی این شهرستان در زمینی به گستره هزار مترمربع از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری در حال ساخت است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره ابوذرکوثری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت کتابخانه ایرانشهر در گفت‌وگو با خبرنگار پهره اظهار کرد: این کتابخانه با اعتباری افزون‌بر ۷میلیارد ریال به مدت ١٨ ماه بر اساس قراردادی که با پیمانکار بسته شده تکمیل و تجهیز می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت تجهیز کتابخانه‌ها به امکانات بروز اظهار داشت: این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش کودکان، اینترنت و مرجع است.
وی از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان گامی مهم در راستای ارتقای آگاهی و معلومات افراد یاد کرد و گفت: ارتقای آگاهی از طریق مطالعه و کتابخوانی میسر می‌شود و در این میان کتابخانه‌های عمومی نقش تاثیرگزاری دارند.
رئیس کتابخانه‌های عمومی ایرانشهر نیز در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: این شهرستان به عنوان یکی از جوانترین شهرستان‌های کشور نیاز به یک کتابخانه مجهز داشت که با همکاری فرمانداری از سوی ستاد بازآفرینی‌شهری اعتبار کافی برای ساخت این پروژه پیش‌بینی شد.
وی بیان کرد: هم‌اینک ۵۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی ایرانشهر وجود دارد.
وی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۶ کتابخانه شهرستان ایرانشهر عضو هستند.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۴۴


ارسال