شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
اجرای طرح ابرار در هشت محور روستایی سیستان و بلوچستان
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: طرح ابرار از چهارم شهریور ماه گذشته آغاز و تاکنون در هشت محور روستایی شهرستان های خاش، مهرستان، هیرمند و هامون اجرایی شده است.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: طرح ملی اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی یا «ابرار» با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه روستایی در کشور در حال اجراست که در گام نخست، ۲ هزار کیلومتر از این راه ها با اولویت قراردادن مسیر دسترسی روستاهای بالای ۵۰ خانوار و بدون راه مناسب تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا ۱۶ پروژه راه روستایی به طول جمعاً ۱۴۵ کیلومتر با هدف بهره مندی بیش از ۲۰ هزار نفر از روستائیان سیستان و بلوچستان در اولویت قرار گرفته است.

 سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: هم اکنون مرحله نخست طرح ابرار در افزون بر 29 کیلومتر از محورهای روستایی بیداستر، چاه سم و شهرک پیمان میرآباد خاش توسط اکیپ تفتان و در محور های زرد- ترادک و مدحوک مهرستان توسط اکیپ رسالت و راه روستایی عباس صفرزایی، دهنو سیدخان و مارکان - سیادک در شهرستان های هیرمند و هامون توسط اکیپ وحدت، با پیشرفت فیزیکی متغیر از 20 تا 50 درصد در حال اجرا است.

 کرد افزود: دکوپاژ مصالح، انجام زیرسازی و در مواردی بازگشایی مسیرها، از عمده اقدامات انجام شده در این فاز بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد راه دسترسی مناسب برای روستاها به عنوان بستر ارائه سایر خدمات مهم و مورد نیاز روستائیان، گفت: ابتکار این اداره کل در زمینه تمرکز ارائه خدمات راهداری و راهسازی در قالب اکیپ های چهار گانه و انجام بسیاری از پروژه های راهداری به صورت امانی، تأثیر بسزایی در افزایش سرعت و کاهش هزینه های مرتبط داشته است که این خود مصداق بارز التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۵۹


ارسال