جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
مسدودسازی اپلیکیشن‌های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل
 
گوگل برای مبارزه با پول‌شویی و سالم‌سازی هرچه بیشتر فروشگاه مجازی خود برنامه‌های پرداخت وام را مسدود می‌کند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیران گوگل تصمیم گرفتند اپلیکیشن‌های مرتبط با پرداخت وام به کاربران را که در فروشگاه مجازی این شرکت وجود دارد به طور کلی مسدودسازی و حذف کنند. گوگل از مدت‌ها پیش به دنبال مبارزه با این نرم‌افزارها بود ولی به دلایل مختلف آن‌ها را مسدود نمی‌کرد تا سرانجام اقدام به سالم‌سازی بیش از پیش Google Play Store کرد.
این اپلیکیشن‌ها با طرح شرایطی تقریبا مناسب برای کاربران اقدام به دریافت اطلاعات شخصی و مالی آن‌ها می‌کردند. اگرچه شرایط اعطای این وام‌ها در ابتدا ایده‌آل و مطلوب به نظر می‌رسید ولی پس از مدت بسیار کوتاهی کاربر متوجه می‌شد که بالای وام دریافتی را با میزان بهره بسیار بالایی پرداخت کند. البته تنها تعدادی از این اپلیکیشن‌ها اقدام به دریافت پول خود و بهره می‌کردند و تعداد دیگر از آن‌ها علاوه بر اخذ مبالغی سنگین از کاربران، با نفوذ به حساب کاربری آن‌ها به سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران نیز می‌پرداختند. 
مبارزه گوگل با برنامه‌های پرداخت وام
اقدام گوگل در حالتی صورت می‌گیرد که در کمال شگفتی برخی از وا‌م‌ گیرندگان از مسدودسازی برنامه‌های اعطای وام ابراز ناراحتی کردند. این افراد علت ناراحتی خود را نبود شرایط مناسب برای دریافت وام از بانک‌های موجود در سطح اروپا و آمریکا دانستند. اپلیکیشن‌های مسدودسازی شده در Google Play Store در فروشگاه مجازی اپل هنوز مشغول فعالیت هستند و فعلا مشخص نیست مدیران اپل چگونه با این نرم‌افزارها برخورد خواهند کرد. 
یکی از مدیران ارشد گوگل گفت: "ما با روش‌های گوناگون به دنبال ارتقاء ایمنی کابران فضای مجازی هستیم و با تلاش‌های شبانه‌روزی هرگونه نرم‌افزار یا اپلیکیشنی را که به حریم شخصی کاربران ضربه بزند، شناسایی و مسدود سازی می‌کنیم. گوگل در ادامه مسیر خود هم‌چنان با این گونه نرم‌افزارها برخورد کرده و به هیچ‌عنوان اجازه ایجاد خطر برای کاربران را نخواهد داد."
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۶۴


ارسال