چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
برای اولین بار صورت گرفت؛
پرورش تحقیقاتی ماهی سیباس در استخرهای خاکی مزارع سایت گواتر چابهار
 
سرپرست معاونت آبزي پروري شيلات سیستان و بلوچستان گفت: ماهي سي باس آسيايي از استخرهاي خاكي گواتر چابهار برای اولین بار در کشور برداشت شد.
به گزارش عصرهامون، حمید رضا نصیری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: پروژه ماهیان دریایی سی باس در استخرهای خاکی با هدف توسعه آبزی پروری و ایجاد تنوع تولید آبزیان در ظرفیت های موجود منطقه در سالجاری اجراء شد.

وي با اشاره به پیشرفت این طرح در آینده افزود: این پروژه در دو فاز مشترک با بخش خصوصی(شرکت شیراز فریدیس) در 6 استخر و همچنين با مرکز تحقیقات شیلاتی آب های دور چابهار در 4 استخر اجرا شد و امروز به نتیجه رسید که در نهایت این پروژه با برنامه ریزی جهت برداشت ماهیان پرورشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ماهي پرورش يافته گونه سی باس آسیایی مي باشد تشریح کرد: امسال با برنامه ريزي انجام شده موفق شديم بچه ماهي زيرگرم اين گونه ماهي را توسط بخش خصوصي وارد استان کرده و در مركز تكثير اربيان بهار رمين نگه داري و پرورش دهیم که در نتیجه بچه ماهي مورد نياز از درون استان تامين شود.

معاون آبزی پروری شیلات استان خاطرنشان کرد: ذخيره سازي بچه ماهي سي باس آسيايي با وزن متوسط حدود ٤٠ تا ٥٠ گرم در فروردين ماه در استخرهاي خاكي گواتر چابهار انجام شد و امروز پس از يك دوره پرورش حدود ٦ ماهه شاهد رشد مناسب آنها و برداشتشان با وزن متوسط بين هزار تا ١٥٠٠ گرم مي باشيم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۶۹


ارسال