جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به کشت کلزا اختصاص می یابد
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به کشت کلزا اختصاص می یابد.
به گزارش عصرهامون، غلام حیدر زورقی در نشست شورای معاونين و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان که عصر امروز در محل این سازمان برگزار شد، افزود: در راستای افزایش خوداتکایی کشور به روغن وبراساس برنامه وزارت جهادکشاورزی  پیش بینی میشود در سال زراعی جاری 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان وبلوچستان به زیرکشت دانه روغنی کلزا برود.  

دکتر غلام حیدر زورقی تصریح کرد: برای توسعه کشت دانه های روغنی تاکنون 25 تن بذر هیبرید کلزا و چهار هزار و 200 تن انواع کود شیمیایی تهیه و آماده توزیع بین کشاورزان استان می باشد.

این مسئول افزود: هر کیلو بذر کلزا بیش از 100 هزار تومان می باشد و سازمان جهاد کشاورزی به منظور حمایت از کشاورزان هر کیلو بذر را با قیمت 37 هزار تومان دراختیار کلزا کاران قرار می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: اراضی کلزا بصورت فراگیر و با استفاده از یارانه دولتی بیمه شده وبه ازای هر هکتار 50 هزار تومان از کشاورزان اخذ می‌شود در صورتی که قیمت هر هکتار بیمه 250 هزار تومان می باشد.

وی قمیت خرید تضمینی هر کیلوگرم کلزا را بیش از پنج هزار تومان اعلام کرد و افزود: کار کشت کلزا در استان از نیمه دوم مهرماه تا اوایل آذرماه می باشد و هر چه دوره رشد این گیاه طولانی تر باشد محصول بیشتری خواهد داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۲۹


ارسال