جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان:
۵ هزار علائم ایمنی در جاده های نیمه شمالی استان نصب شد
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از نصب ۵ هزار علائم ایمنی در جاده های نیمه شمالی استان خبر داد.
ایوب کرد در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون گفت: حدود پنج هزار انواع تابلو و علائم جاده ای با هدف ارتقای ايمني تردد در محور های مواصلاتی و تسهیل جابجایی مسافران در 6 ماه نخست امسال در نیمه شمالی این استان نصب شد.

وی با بيان اينكه علائم جاده‌اي با افزايش ضريب ايمني، زبان گوياي جاده‌ها محسوب مي‌شوند، افزود: اين علائم شامل تابلو هاي اخطاری، اطلاعاتی، مسیر نما و انتظامي در محورهاي مواصلاتي بوده است.

وی پاكسازي و زيبا سازي حريم راه ها، لكه گيري جاده ها، نصب تابلوها، بازسازي و نوسازي تابلوهاي ايمني قديمي و فرسوده را از ديگر اقدامات اين اداره در راستاي ايمني محورهای مواصلاتی بیان کرد و اظهار داشت: همچنین در این مدت عملیات خط کشی هزار و ۳۰۰ كيلومتر از محورهاي مواصلاتي نیمه شمالی استان در این مدت انجام شده است.

 سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تشکیل چهار اکیپ راهداری و راهسازی برای اجرای امانی پروژه های راهداری و خصوصاٌ اجرای طرح «ابرار»، نصب نیوجرسی و گاردریل به طول ۶ کیلومتر، اجرای علایم اطلاعاتی جمعاً به میزان ۳۰۰ متر مربع، تکمیل و رفع نواقص روشنایی ۱۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی، نصب ۲۵ دستگاه چراغ چشمک زن، اجرای ۱۰۶ کیلومتر روکش آسفالت راه های فرعی و روستایی و ۱۴۴ کیلومتر فوگ سیل در محورهای مواصلاتی را، از دیگر اقدامات مهم بخش راهداری در این مدت ذکر کرد.

کرد از رفع، اصلاح و ایمن سازی کامل پنج نقطه پر تصادف در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان در شش ماهه اول سال خبر داد و افزود: مواردی دیگری شامل تنقیه پل های محورهای مواصلاتی، مرمت پل های حرمک و شیله، ترمیم و بازسازی هفت دستگاه آبنما در محور سراوان - کوهک، تعریض و ایمن سازی ورودی شهر بنجار، بهسازی و روکش آسفالت  ۶ کیلومتر راه اصلی و اصلاح  شیب شیروانی جمعاً به طول ۲۰ کیلومتر نیز، در این مدت انجام شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اهمیت کار نیروهای راهداری گفت: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان و وجود شبکه گسترده راه های شریانی و اصلی در این منطقه از کشور، حفظ و نگهداری آن به عنوان سرمایه ملی و زیر ساخت حیاتی، جز با تلاش و همت دو چندان همکاران پر تلاش ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، میسر نیست.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۳۰


ارسال