جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
آموزش زبان اردو با هدف خدمت رسانی بهتر به زوار پاکستانی اربعین
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از برگزاری دوره آموزشی زبان اردو با هدف خدمت رسانی بهتر و با کیفیت بیشتر به زوار پاکستانی اربعین خبر داد.
رضا بختیاری در گفتگو با عصرهامون گفت: ملت ایران و پاکستان در گذشته عضوی از یک کشور پهناور بودند و طبیعتاً ارتباطات فرهنگی و قومی دو ملت در روزگاران کهن بسیار بیشتر از زمانه کنونی بوده است ولی تاریخ به نحو دیگری رقم خورد و این ملت یکپارچه و مسلمان را از یکدیگر جدا کرد.
 
وی افزود: اما همسایگی و ارتباطات قومی، مذهبی و ملی مردم دو کشور همواره برقرار است که ضرورت دارد به منظور برقراری ارتباطات مردمی و فرهنگی و تقویت پایه های اجتماعی، مردم دو کشور به زبان رسمی یکدیگر آشنایی داشته باشند تا از طریق آن بتوانند پیام خود را به یکدیگر برسانند.

وی تصریح کرد: با توجه به فرصتی که اربعین حسینی برای دو ملت ایجاد کرده و رفت و آمد خصوصاً ملت مسلمان پاکستان به ایران بیشتر از پیش شده است فهم زبان اردو می تواند بستر برقراری ارتباط مردمان دو کشور را تقویت کند که در همین راستا ستاد مردمی اربعین حسینی سیستان و بلوچستان با هدف برطرف کردن این خلا فرهنگی و اجتماعی، اقدام به برگزاری کلاس های آموزش زبان اردو کرده است.
 
وی تاکید کرد: سیستان وبلوچستان سال گذشته میزبان 65 هزار و در اربعین امسال نیز پذیرای بالغ بر 77 زائر حسینی اربعین از کشور پاکستان بود که ناتوانی در برقراری ارتباط کلامی و گفتاری با این زوار قدری کار خدمت رسانی را با کندی مواجه می کرد که برای رفع این مشکل در سال آینده، تصمیم به برگزاری این دوره آموزشی گرفتیم.
 
به گفته بختیاری؛ این آموزش ها در دو سطح عمومی و تخصصی برای کلیه علاقه مندان و خادمان افتخاری اربعین حسینی برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام تا تاریخ 24آبان ماه نام و نام خانوادگی خود را به همراه #اردو به شماره ۵۰۰۰۱۰۰۰۳۶۳۲۰ پیامک کنند.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان گفت: تاریخ و نحوه برگزاری کلاس ها پس از اتمام مهلت ثبت نام به اطلاع علاقه مندان می رسد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۴۵


ارسال