جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
در خطبه های نمازجمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد:
اربعین نماد جامعه اسلامی و زمینه ای برای پیوند ملت ها است/ قدردانی امامان جمعه از عملکرد سازمان اطلاعات سپاه
 
امامان جمعه سیستان وبلوچستان با اشاره به دستگیری سرکرده شبکه ضدانقلاب آمدنیوز از عملکرد سازمان اطلاعات سپاه قدردانی کردند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تسلیت اربعین حسینی به عزاداران اباعبدالله الحسین(ع)، بیان کرد: سه میلیون زائر ایرانی امسال راهی کربلا شدند که این حرکت عظیم و میلیونی نشان از رها شدن از تعلقات مادی دنیاست.
 
امام جمعه زاهدان ادامه داد : به رسم هرساله استان سیستان و بلوچستان میزبان زائران پاکستانی کربلا بود و با همت و حضور مردمی و همچنین همکاری مسئولان محترم تا حد زیادی از این زائران پذیرایی صورت گرفت.
 
وی افزود: اما با توجه به افزایش جمعیت نسبت به سال گذشته با همه این امکانات و بسیج خدمات بازهم تنگناها و مشکلاتی وجود داشت که امیدوارم همه عزیزان برای سالهای بعد زیرساختها را آماده کنند از هم اکنون به فکر باشند.
 
حجت الاسلام محامی با اشاره به افزایش سالیانه زوار کربلا در پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: این حرکت میلیونی یکی از مصادیق جمله «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» است چرا که پس از حدود هزار و 400 سال باز هم می بینیم که امام حسین همچنان چراغ هدایت بوده و دل های شیفته حق و حقیقت را از کشورهای مختلف جذب می کند و آنها را به سوی خود می کشاند.
 
وی با اشاره به اینکه اربعین نماد جامعه اسلامی است، تصریح کرد: از همه مذاهب اسلامی و حتی فراتر از آن یعنی از ادیان دیگر هم در این راهپیمایی میلیونی حضور دارند و شرکت می‌کنند و امروز راهپیمایی اربعین تبدیل به یک نماد برای همه کشورهای اسلامی و درواقع زمینه ای برای پیوند ملت ها و وحدت بین ادیان مختلف و ملت های مسلمان شده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور و حرکت به سوی پیشرفت علمی کشور گفت: نگاه رهبری نشان دهنده آن حکمت و فرزانگی ایشان است که از جایگاه رهبری و از آن افق بلند هم اوضاع کشور و جهان اسلام و منطقه را رصد می‌کنند و هم جامعه اسلامی را قدم به قدم به سوی رشد و تعالی هدایت می‌کند.
 
وی افزود: بیانات مقام معظم رهبری اگر در جای خودش تحلیل شود، پله پله اوضاع کشور، جهان اسلام و فراتر از آن اوضاع جهانی بهتر شده و به سوی سعادت و کمال و رشد خود پیش می رود.
 
حجت الاسلام محامی بیان کرد: با جایگاه علمی، سیاسی و اقتداری که نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف دارد می‌تواند شبکه ای برای ارتباط نخبگان و دانشمندان ما با دانشمندان کشورهای دیگر در ایران اسلامی و فراتر از آن ایجاد شود و از سوی دیگر این حرکت خودش می‌تواند در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد که برای رشد انقلاب و فتح قله های جدید در عرصه های مختلف به کار گرفته شود.
 
قدردانی از سازمان اطلاعات سپاه
حجت الاسلام و المسلمین پارسا خطیب جمعه شهر بنجار هم در خطبه های نماز جمعه به دستگیری سرکرده و مسئول کانال تلگرامی ضد انقلاب آمدنیوز اشاره کرد و از زحمات شبانه‌روزی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سپاه پاسداران که با شگردهای خاص و عملیات پیچیده, چند لایه و ترکیبی این عنصر خود فروخته و مزدور را دستگیر کردند تقدیر و تشکر کرد.
 
وی افزود: این دستگیری یک ضربه به حیثیت سازمان های قدرتمند و مختلف در فرانسه و آمریکا و رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود و هنوز آنها در شوک به سر می برند که جوانان این کشور چطور این فرد را دستگیر کردند.
 
وی در ادامه گفت: تخلیه اطلاعاتی این فرد مزدور و خبیث رازهای زیادی را برملا خواهد کرد ره آورد ای ارزشمند از روش های اطلاعاتی سازمان های سیاه در اختیار ایران خواهد گذاشت.
 
امام جمعه شهر بنجار بیان کرد: دستگیری این فرد باعث می شود که افراد نفوذی داخلی و شبکه‌ها و عناصری که در داخل قصد براندازی نظام را دارند شناسایی و معرفی شوند و به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند مقابله با ایران بکنند و ما از لحاظ اشراف اطلاعاتی و مباحث امنیتی سال‌ها از آنها جلو هستیم و نمی توانند در برابر ما صف‌آرایی کنند و قطعاً کشورهای مرتجع عرب هم باید این پیام را به خوبی شنیده باشند و رژیم غاصب اسرائیل هم به صورت ویژه باید بداند که فاصله زمانی موشک های بالستیک ما با تل آویو و حیفا هفت دقیقه است و اگر از آنها غلطی سر بزند و کار احمقانه انجام دهند از پایگاه بوشهر می توانیم ظرف هفت دقیقه با موشک‌های بالستیک با برد موشکی ۲۰۰۰ کیلومتر در ساعت تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم. و امیدواریم که بعد از پیروزی های ما در عراق و سوریه رژیم غاصب اسرائیل را هم شکست بدهیم.
 
حجت الاسلام پارسا خاطرنشان کرد: در نهایت در بیت‌المقدس نماز جماعت به امامت امام حکیم و بی نظیر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای اقامه خواهیم کرد.
 
اربعین یک جذبه معنوی در سراسر عالم/عناصر مومن پهپاد رسانه ای غرب را سرنگون کردند
امام جمعه ایرانشهر نیز گفت:واقعه اربعین از خصایص ابا عبدالله الحسین(ع) و یک جذبه معنوی در سراسر
عالم است و نیروهای اطلاعات سپاه سایت ضد انقلابی آمد نیوز، در واقع پهپاد رسانه ای غرب را سرنگون کردند.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا در ایرانشهر بیان کرد: امروز جمعه 26مهر ماه سالگرد شهادت شهیدان عالی مقام شوشتری و مرادی از شهدای شاخص امنیت و وحدت می باشد که در سال 88به دست گروه عبدالمالک ریگی جلاد در پیشین به شهادت رسیدند.
 
وی افزود: نام این عزیزان در تاریخ ماندگار شده و هر انسان بزرگوار و عظیمی نام آن ها رو بشنود می داند که هدف آنان ایجاد وحدت بوده است اما گروهک استعمار روسیاه به هدف آنان توجه نکردند.
 
وی با اشاره به روز شنبه 27مهر ماه مصادف با 20صفر که اربعین اباعبدالله الحسین(ع)است خاطر نشان کرد: واقعه اربعین از خصایص امام حسین (ع) است. پیغمبر و هیچ ائمه ای زیارت خاص اربعین را ندارد.
 
سید شجاع الدین ابطحی در ادامه تصریح کرد: اربعین یک جذبه معنوی در سراسر عالم است از همه کشورها به سوی زیارت امام حسین(ع) می روند این پیوند قلبی که به نام ابا عبدالله الحسین(ع) ایجاد می شود بسیار ارزشمند است.
 
وی با اشاره به زدن نفتکش ایران در دریای سرخ توسط کشور ناشناس گفت: این مسئله کوچکی نیست که چه کشورهایی به خود جرات داده اند تا با دم شیر بازی کنند هدفشان عصبانی کردن کشور ایران بوده یا به احتمال زیاد برای جبران شکست های پی در پی که از ایران خورده اند دست به این کار زده اند.
 
ابطحی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به دشمن که اگر یکی بزند ده تا می خورد یادآور شد: کشور ایران هیچ وقت کار نسنجیده انجام نمی دهد رفتار ایران حکیمانه است. وقتی برای عناصر مومن ایران مشخص شد چه کشورهایی در زدن نفت کش ایران نقش داشته اند در زمان مناسب، قطعا به دشمنان ضربه سهمگینانه ای را وارد خواهند کرد.
 
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر به دستگیری مدیر سایت ضد انقلابی آمد نیوز توسط نیروهای اطلاعات سپاه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: آمد نیوز سایت ضدانقلابی فاحش و باعث ایجاد اغتشاشات بود و نقش جاسوسی هم داشت. به دام انداختن این مهره به دست برتر نیروهای اطلاعاتی سپاه در برابر نیروهای کهنه کار غرب نشان داد که آن ها را دور زدند.
 
وی اضافه کرد: این ضربه به قدری برای کشورهای غربی سنگین بود که می خواستند عزای عمومی اعلام کنند این یک نمونه پهپاد رسانه ای غرب به کشور ایران بود که باز هم توسط عناصر مومن سرنگون شد.
 
حجت السلام ابطحی در پایان گفت: آن چه مهم است علاوه بر شناسایی دشمنان خارجی باید دشمنان و جاسوسان پایگاه های داخلی را هم شناسایی کرد و به زودی با دستگیری زم نوچه های داخلی ضدانقلابی هم افشا خواهند شد و مردم از نابودی ضد انقلابیان خوشحال می شوند.
 
دست پاسداران اطلاعات سپاه را می بوسیم
امام جمعه چابهار گفت: اطلاعات سپاه با دستگیری سرکرده آمد نیوز از لایه های فوق امنیتی فرانسه باعث ترس و وحشت منافقین و لایه های امنیتی کشورهای اروپایی شده است و دست این نیروهای مقتدر را می بوسیم.
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: کسانی که در مراسم اربعین شادی و پایکوبی می کنند تتمه بنی امیه می باشند، هر گونه اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی حرام است، دیشب در چابهار مراسماتی عروسی برپا شده بود و انتظار ما از بزرگان و علمای اهل سنت این است که شفاف سازی کنند.
 
وی با بیان اینکه ۴۰ سال است از رسانه ملی عزای عمومی در اربعین پخش می شود افزود: این اربعین چیست که تمام معادلات سیاسی استکبار جهانی را خشم می زند باید ببینیم چه سیستم فرهنگی پشت این قضیه است که بزرگترین اجتماع تاریخ را رقم می زند.
 
خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: چه مدل اقتصادی میتواند بیش از دو میلیارد پرس غذای مجانی در اختیار زوار قرار دارد، همه ما می دانیم که جز حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام هیچ پشتیبان تاثیرگذاری در این قضیه نیست.
 
وی با بیان اینکه ۳۰ میلیون در دنیا چنین حرکتی را کجا غیر از اربعین می توانند انجام دهند تاکید کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری حفظه الله که فرمودند اربعین را خدا خلق کرد تا بشر را توسط سیدالشهدا با زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر نجات دهد چون پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است.
 
وی ضمن تقدیر از اطلاعات سپاه پاسداران تشریح کرد: این سربازان انقلابی باعث شدند که رعب و وحشت به بدنه اطلاعاتی اروپایی افتاده، این شاهکار اطلاعاتی فرزندان انقلابی سپاه در دنیا نشان دادند که چه اقتداری در دنیا دارند و دست اطلاعات سپاه را می بوسیم.
 
حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: سپاه در داخل و خارج کشور دارای عزت بزرگی است و دشمنان از این اقتدار هراس یزرگی دارند.
 
اربعین حسینی بزرگترین نمایش وحدت است
 
حجت الاسلام والمسلمین اسدالله محمدزهی در خطبه های امروز نماز جمعه دلگان با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی، گفت: هرساله با فرارسیدن روز بیستم ماه صفر، موضوع «اربعین شهادت امام حسین علیه السلام»، «زیارت» و «نخستین زائران کربلا» مورد گفت و گوی محافل علمی و مذهبی قرار می گیرد؛ چرا که حادثه جانگداز عاشورا با «اربعین حسینی» پیوندی ناگسستنی دارد.
 امام جمعه موقت دلگان بیان کرد: جابر بن عبدالله انصاری آن صحابی پیامبر گرامی اسلامی به عنوان اولین زائر امام حسین (ع) بود که پای پیاده در روز روز اربعین به زیارت آن امام رفتند.
 
وی در ادامه افزود: شور و شیدایی عاشقان سرور آزادگان جهان در کربلا به اوج خود رسیده و به نوعی مراسم اربعین حسینی، نماد همبستگی، وحدت و یکدلی مسلمانان است.
 
حجت الاسلام والمسلمین اسدالله محمدزهی عنوان کرد: امسال مراسم اربعین حسینی (ع) نسبت به سال‌های گذشته با حضور معنوی و پرشور عزاداران امام حسین (ع) به بزرگترین نمایش وحدت مسلمانان تبدیل شده است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان اقدامات مختلفی انجام دادند که مردم را از امام حسین(ع) جدا کنند اما همه ساله میلیون‌ها نفر همایش اربعین را به عشق امام حسین(ع) راه می‌اندازند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۶۶


ارسال