جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
به مناسبت دهمین سالگرد شهادت مسیح بلوچستان؛
شهدای وحدت نام آوران تاریخ سیستان و بلوچستان/ از ایجاد وحدت و هم دلی میان اقوام بلوچ تا پروژه های محرومیت زدایی شهید شوشتری و سپاه
 
شهادت این سردار رشید اسلام مهر تائیدی شد بر تأثیرات فرهنگی و امنیتی که شهید شوشتری در مدت حضورش در سیستان و بلوچستان برای مردم این منطقه انجام داده بود.
به گزارش عصرهامون، 26 مهر ماه ۱۳۸۸ تاریخی است که هیچ گاه از حافظه ملت ایران و به خصوص مردم سیستان و بلوچستان پاک نخواهد شد. روزی که وحدت شیعه و سنی با شهادت معنا می گیرد، همان روز که خون پاک سرداران بزرگی چون شوشتری ها و محمدزاده ها در کنار خون بیش از ۴۲ نفر از شیوخ اهل سنت و مولوی های بلوچ در شهر سرباز به ثمر می نشیند و درخت یکپارچگی و وحدت انقلاب از قطره قطره خون شهدای بی گناه سرزمین مان جان می گیرد.

در این روز قرار بود همایش وحدت سران طوایف بلوچ منطقه جنوب شرق کشور در شهرستان سرباز برگزار شود، پیش تر مسئولان امنیتی هشدار داده بودند که احتمال حمله انتحاری توسط مزدوران و خودفروختگان استکبار وجود دارد اما انگاری همه چیز مهیا شده بود تا سردار شوشتری خودش را به دوستانش برساند.
 

 
آغوش پدرانه انقلاب برای شیعه و سنی
مردم خونگرم بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان  با آغوشی گرم به استقبال سردار شوشتری و هیئت همراه او آمده بودند، هرچند مدت زیادی از حضور سردار شوشتری در استان نمی‌گذشت اما داستان خلق‌وخوی پدرانه‌اش در تمام منطقه بلوچستان پیچیده بود به گونه ای که همه برای دیدارش لحظه شماری میکردند چراکه فرزندی از فرزندان پاک این انقلاب آمده بود تا با غول محرومیت در جنوب شرق کشور دست‌وپنجه نرم کند و به راستی که در مدت کوتاه حضورش توانست تا حریف مقابل خود را بر زمین زند.
 
احساس خطر وهابیت و استکبار از حضور سردار
با آمدن شهید شوشتری، برخی جریان‌های وهابی فعال در منطقه تبلیغات مسموم خود را برعلیه وی آغاز کردند و تلاش داشتند تا اقوام بلوچ را از او دور کنند، اما نمی‌دانستند که  صداقت سردار کار را به‌جایی می‌رساند که حتی برخی از سران طوایف  که در طول سال‌ها  باهم درگیر بودند، با واسطه‌گری و عشق سردار باهم آشتی کردند و روز به روز محبت و صداقتش باعث جذب بیشتر شیعه و سنی به او می شود.
 
 
محبت و عشق به اهل سنت تا لحظه شهادت
بنا بر بازدید سردار شوشتری از نمایشگاه بیرون محوطه همایش نبود اما زمانی که این شهید بزرگوار می‌بیند مردم بلوچستان با چه شوق‌وذوقی صنایع‌دستی را باهمت خود درست کرده‌اند، به بازدید تک‌تک غرفه‌ها می‌رود، درصحنه‌ای که لحظاتی قبل از انفجار بود پیرمردی مشغول بافتن دمپایی حصیری است که سردار با دیدن این صحنه به سمت او می‌رود و با گفتن «بارک‌الله» دست پدرانه بر سرش می‌کشد و لحظاتی بعد...
 
وحدت و خدمت، میراث ماندگان شهید شوشتری
در همین رابطه عمر رئیسی  یکی از معتمدین شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، اظهار کرد: دشمنان انقلاب نه ‌تنها نتوانستند با ترور شهید شوشتری به هدف شوم خود که ایجاد تفرقه میان شیعه و اهل سنت است دست یابند بلکه بیش ‌از پیش نزد افکار آزاد اندیش جهان بدنام شد.

وی افزود: ترور شهید شوشتری و آن جنایت کور تروریستی در شرایطی انجام شد که تمام ادعای دشمنان و مزدوران آنان این بود که شیعه و اهل سنت باهم اختلاف دارند و ما در تلاش برای احقاق حق اقلیت اهل سنت هستیم، اما اقدامات شهید شوشتری آنچنان اثرگذار بود که هر انسان آزاد اندیشی آن را درک کرده و همگان فهمیدند که این گروهک ها دلسوز اهل سنت نیستند بلکه تنها به دنبال اهداف شوم خود هستند.

رئیسی با اشاره به اینکه برای دشمن شیعه و اهل سنت اهمیتی ندارد، تصریح کرد: هدف اصلی استکبار نابودی اسلام و مسلمانان است و آمیخته شدن خون فرزندان رشید شیعه و اهل سنت ایرانی در کنار هم نشان داد که تمام تلاش‌های دشمن در ایجاد تفرقه نقش بر آب بوده و به حمد خداوند وحدت اسلامی و اخوت دینی پررنگ‌تر از قبل استمرار دارد.
 
 
شهید شوشتری هدفی جز محرومیت زدایی و وحدت اقوام نداشت
رئیس دانشگاه پیام نور راسک نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به اینکه شهید شوشتری برای محرومیت زدایی در بلوچستان آمده بود، اظهار کرد:  بزرگداشت یاد و خاطره این عزیزان که هرچه داشتند را بر سر وحدت و محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان دادند، کوچکترین کاری است که از دست ما ساخته است و ضمن قدردانی از زحمات شهدای وحدت موجب آشنایی بیشتر جوانان با اهداف متعالی آنان می شود.

وی افزود: شهادت سردار شوشتری در کنار کودکان و سران طوایف بلوچ و اهل سنت منطقه بیانگر اوج وحدت و همدلی شیعه و سنی در استان است و اینک ما وظیفه داریم تا پیام برادری و برابری را که شهدای وحدت با نثار خون خود ایجاد کردند با حفاظت از آن قدر بشناسیم و به گوش جهانیان برسانیم. 
 
 اهل سنت تا ابد قدردان اقدامات سپاه و بسیج در استان هستند
محمود محمدی با بیان این مطلب که لحظه لحظه حضور شهید شوشتری در منطقه باعث برکتی تمام نشدنی برای اهل سنت بود، تصریح کرد: یکی از برکات حضور سردار شوشتری در استان، برپایی بیمارستان های صحرایی است که باعث می‌شود تا دیگر مردم محروم منطقه مجبور نباشن کیلومترها راه را برای درمان بیماران سفر کنند و بهترین پزشکان کشور با پیشرفته ترین امکانات روز پزشکی با همت سپاه و بسیج در محل زندگی این مردم حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: تبلیغات گروهک های ضدانقلاب و مزدوران استکبار هیچ گاه نمی‌تواند خدماتی که فرزندان پاک نظام به این مردم کردند را از ذهن ها پاک کند و تا ابد مردم بلوچستان قدردان اقدامات سپاه و بسیج در استان هستند.
 
شهید شوشتری و همرزمانش به مهمانی شهدا رسیدند
لازم به ذکر است که در این حادثه علاوه بر سردار سرتیپ پاسدار نورعلی شوشتری و سردار سرتیپ پاسدار محمدزاده، فرمانده سپاه پاسداران سیستان‌وبلوچستان، مرادی، فرمانده سپاه ایرانشهر و سردار علی علویان، فرمانده تیپ پیاده صاحب الزمان سپاه ثارالله به همراه بسیاری از سران قبایل و طوایف سیستان و بلوچستان نیز به شهادت رسیدند.
 
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از حادثه تروریستی پیشین
رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روز پس از حادثه تروریستی پیشین در جمع شورای برنامه‌ریزی کنگره بزرگداشت شهدای خراسان فرمودند: این شهید عزیزمان، شهید شوشتری واقعاً جزو عناصر پاکیزه سپاه بود. بنده ایشان را از نزدیک می‌‌شناختم و می‌‌دانستم که جزو انسان‌های مؤمن، پاک، سالم، صمیمی، فعال، زحمتکش و حقیقتاً مظهری از همین ارزش‌هایی بود که متراکم می‌شود و یک شهید را به‌وجود می‌‌آورد؛ در واقع، شهید شوشتری خودش را به این کنگره رساند و در عداد شهدا قرار گرفت. خداوند انشاءالله درجات ایشان را عالی کند و گوارا باد بر این انسان مجاهد و مبارز این پایان باارزش، بعد از اینکه سال‌ها در جنگ بوده و تجربه‌های جنگ را از سرگذرانده و سالم از جنگ بیرون آمده، بالاخره شهادت نصیبش شد. این خیلی ارزش بزرگی است؛ به خانواده ایشان و دوستان ایشان باید تبریک و تسلیت بگوییم.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۷۰


ارسال