يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
استان سیستان و بلوچستان نیز همچون جای جای ایران اسلامی در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش امروز سراسر غرق ماتم و اندوه شد.
به گزارش عصرهامون، خیل عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در سیستان و بلوچستان همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان در مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر سر و سینه زدند و با برافراشتن بیرق های سیاه و همچچنین با تشکیل دسته های عزاداری سینه زنی و زنجیرزنی در خیابان ها و مساجد و تکیه ها و حسینیه ها این استان پهناور به عزاداری پرداختند.

مردم مومن و ولایت مدار سیستان و بلوچستان در آیین عزاداری، سوگواری و مدیحه سرایی اربعین حسینی از نخستین ساعات صبح امروز و همزمان با  چهلمین روز از شهادت اباعبدالله الحسین (ع) در سوگ بزرگ مرد تاریخ اسلام و جهان نشستند و با مراسم دسته روی هیات‌های مذهبی از مقابل مسجد حضرت علی‌ابن ابیطالب(ع) زاهدان به طرف مسجد جامع این شهر عزاداری کردند.

عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان پس از قرائت زیارت با فضیلت اربعین امام حسین (ع) و زیارت عاشورا، به تکریم و بزرگداشت این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا به عنوان رمز تداوم شور عاشورایی پرداختند.

در ادامه مراسمات عزاداری اربعین حسینی در سیستان و بلوچستان عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر از میدان امام حسین (ع) زاهدان (گلزار شهدا) تا آستان مقدس شهدای گمنام واقع در بلوار «خرمشهر» پیاده‌روی و عزاداری کردند.

همچنی پخش نذری های مختلف توسط ارادتمندان امام حسین (ع) در بین عزداران از دیگر آیین های مرسوم این روز در سیستان و بلوچستان بود.

 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۷۷


ارسال