سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳
در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان مطرح شد؛
اربعین نماد جامعه اسلامی و زمینه ای برای پیوند ملت ها است
 
امام جمعه زاهدان گفت: امروز راهپیمایی اربعین تبدیل به یک نماد برای همه کشورهای اسلامی و درواقع زمینه ای برای پیوند ملت ها و وحدت بین ادیان مختلف و ملت های مسلمان شده است.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تسلیت اربعین حسینی به عزاداران اباعبدالله الحسین(ع)، بیان کرد: سه میلیون زائر ایرانی امسال راهی کربلا شدند که این حرکت عظیم و میلیونی نشان از رها شدن از تعلقات مادی دنیاست.

امام جمعه زاهدان ادامه داد : به رسم هرساله استان سیستان و بلوچستان میزبان زائران پاکستانی کربلا بود و با همت و حضور مردمی و همچنین همکاری مسئولان محترم تا حد زیادی از این زائران پذیرایی صورت گرفت.

وی افزود: اما با توجه به افزایش جمعیت نسبت به سال گذشته با همه این امکانات و بسیج خدمات بازهم تنگناها و مشکلاتی وجود داشت که امیدوارم همه عزیزان برای سالهای بعد زیرساختها را آماده کنند از هم اکنون به فکر باشند.

حجت الاسلام محامی با اشاره به افزایش سالیانه زوار کربلا در پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: این حرکت میلیونی یکی از مصادیق جمله «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» است چرا که پس از حدود هزار و 400 سال باز هم می بینیم که امام حسین همچنان چراغ هدایت بوده و دل های شیفته حق و حقیقت را از کشورهای مختلف جذب می کند و آنها را به سوی خود می کشاند.

وی با اشاره به اینکه اربعین نماد جامعه اسلامی است، تصریح کرد: از همه مذاهب اسلامی و حتی فراتر از آن یعنی از ادیان دیگر هم در این راهپیمایی میلیونی حضور دارند و شرکت می‌کنند و امروز راهپیمایی اربعین تبدیل به یک نماد برای همه کشورهای اسلامی و درواقع زمینه ای برای پیوند ملت ها و وحدت بین ادیان مختلف و ملت های مسلمان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور و حرکت به سوی پیشرفت علمی کشور گفت: نگاه رهبری نشان دهنده آن حکمت و فرزانگی ایشان است که از جایگاه رهبری و از آن افق بلند هم اوضاع کشور و جهان اسلام و منطقه را رصد می‌کنند و هم جامعه اسلامی را قدم به قدم به سوی رشد و تعالی هدایت می‌کند.

وی افزود: بیانات مقام معظم رهبری اگر در جای خودش تحلیل شود، پله پله اوضاع کشور، جهان اسلام و فراتر از آن اوضاع جهانی بهتر شده و به سوی سعادت و کمال و رشد خود پیش می رود.

حجت الاسلام محامی بیان کرد: با جایگاه علمی، سیاسی و اقتداری که نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف دارد می‌تواند شبکه ای برای ارتباط نخبگان و دانشمندان ما با دانشمندان کشورهای دیگر در ایران اسلامی و فراتر از آن ایجاد شود و از سوی دیگر این حرکت خودش می‌تواند در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد که برای رشد انقلاب و فتح قله های جدید در عرصه های مختلف به کار گرفته شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۷۷۹


ارسال