شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶
در پی بارندگی‌های اخیر رخ داد؛
نوید افزایش 70درصدی سطح زیر کشت محصولات زراعی در شهرستان نیکشهر
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: در پی بارندگی های اخیر با افزایش 70درصدی سطح زیر کشت محصولات زراعی در شهرستان نیکشهر مواجه خواهیم بود.
حبیب رئیسی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: بارش های اخیر موجب تحرک جدی در کشاورزان منطقه شذ به گونه ای که پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری سه هزار و 150 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیکشهر به زیر کشت انواع محصولات زراعی برود.

وی بیان کرد: درسال زراعی گذشته هزار و 523 هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصولات زراعی بوده که بیش از 11 هزار و 700 تن محصول تولیدی آن به بازار عرضه شده است.

این مسئول عمده محصولات زراعی شهرستان را سبزی و صیفی و محصولات جالیزی خارج از فصل نباتات علوفه ای شامل شبدر و یونجه و باقلا برشمرد و ادامه داد: خوشبختانه در راستای تغییر الگوی کشت و توسعه محصولات کم آب بر،سطح زیر کشت برنج به میزان 250 هکتار  کاهش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر تصریح کرد: در راستای حمایت از کشاورزان شهرستان نیکشهر تاکنون250 تن  انواع کود و هزار و 320 کیلو گرم بذر به منطقه حمل و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است خشکسالی های پی در پی خسارات هنگفتی به بخش کشاورزی نیکشهر وارد کرده و بارندگی های سال جاری نوید بازگشت کشاورزی شهرستان به روزهای پر رونق را در دل کشاورزان سختکوش منطقه نشانده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۰۷


ارسال