مدیرکل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان:

تحقق اهداف انجمن اولیا و مربیان نیازمند همراهی مدرسه و خانواده است

29 مهر 1398 ساعت 12:00

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان بازوان آموزش وپرورش هستند، گفت: تحقق اهداف انجمن اولیا و مربیان نیازمند همراهی مدرسه و خانواده است.


به گزارش عصرهامون، حمید رضا رخشانی ظهر امروز در مراسم محوری گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که در مدرسه حیات طیبه برگزار شد، افزود: انجمن اولیا و مربیان بازوان آموزش وپرورش هستند و موجب تحقق تحولات گسترده ای در دستگاه تعلیم و تربیت می شوند.
 
وی با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین آموزش مهارت های علمی،حرفه ای و مهارتهای زندگی است، گفت: دانش آموزان در مدرسه باید همزیستی،مهارت آموزی و در کنار هم بودن و برای هم بودن را آموزش ببینند و فراگیرند.
 
این مسول در ادامه یکی از مهمترین مهارتها را مهارت گفت وگو و گفتمان مسالمت آمیز دانست که می تواند همه انسانها را با افکار و ایده های مختلف  کنار یکدیگر حفظ کند.

 
وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین رکن انجمن اولیا و مربیان مهمترین و بالاترین جایگاه را دارا است، تصریح کرد: مدیر مدرسه در اجرای سند تحول بنیادین به عنوان رهبر آموزشی نقش بسزایی دارد و سه ضلع اصلی تربیت و آموزش در دستگاه تعلیم وتربیت،دانش آموز،مدرسه و خانواده هستند که هر کدام در جایگاه خود نقش بسزایی دارند.

رخشانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اولیای مطالبه گر می توانند مدیر و عوامل مدرسه را به تحرک و پویائی بیشتر وادارند، افزود: هماهنگی و همراهی بین خانواده و مدرسه،مسیر رشد،تعالی  و پیشرفت دانش آموزان را فراهم می کند.

به گفته وی، ارتباط دو سویه و تنگاتنگ خانه و مدرسه،زمینه ایجاد هم اندیشی و تغییرنگاه و باور به فلسفه وجودی کار تعلیم وتربیت را فراهم کرده و موجب ارتقاء سطح بینش و اندیشه دانش آموزان به پیرامون خود می شود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: داشتن صداقت،صراحت و قانونمداری زمینه ساز جامعه آرمانی ،سرزمین آباد و سرافراز خواهد بود و موجب امید آفرینی در گستره بخشها و حوزه های مختلف می شود.


گفتنی است یکی از مهمترین رسالتهای انجمن اولیا و مربیان مبحث آموزش خانواده است که در این زمینه با همکاری خوب مدارس 2هزارو 417 جلسه با حضور بیش از 128 هزارو 357 نفراین کلاسها برگزار شده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 116813

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/116813/تحقق-اهداف-انجمن-اولیا-مربیان-نیازمند-همراهی-مدرسه-خانواده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/