دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
ساخت اسکله ماهیگیری جد خواسته اول صیادان زرآباد کنارک
 
سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: اسکله سنگی جد در ۱۵۰ کیلومتری چابهار در زرآباد کنارک واقع شده است و ساخت اسکله ماهیگیری خواسته اول بومیان این منطقه می باشد.
به گزارش عصرهامون، محب علی سیستانی در گفت و گو با چهاربهاران در خصوص بازدیدی که روز يكشنبه مورخ ٢٨ مهرماه سالجاري از اسکله سنگی جد انجام داده بود بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با ساخت موج شکن سنگی در این منطقه کمک بسزایی به بومیان کرده است ولی ساخت اسکله ماهیگیری خواسته اول صیادان می باشد.

وی در خصوص حضور در جمع صيادان منطقه جد از توابع شهرستان كنارك و گفتگو با دهيار، بزرگان و معتمدين جامعه صيادي اين روستا تاکید کرد: صيادان مسائل و مشكلات خود از جمله ساماندهي اسكله مردمي جد مطرح نموده و خواستار پيگيري و رفع آنها شدند و شیلات استان تمام توان و ظرفيت خود را جهت پيگيري و رفع مشكلات صيادان سختكوش بكار خواهد گرفت.

سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر زرآباد کنارک به دلیل زیبایی منحصر بفرد جنبه کردشگری دارد ولی امیدواریم با پیگیری های هدف دار تولید صید در این منطقه افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: بندر كنارك در 700 كيلومتري جنوب زاهدان مركز سيستان و بلوچستان و در سواحل درياي مكران و همسايگي شهرستان چابهار و استان هرمزگان واقع شده است و ساحل صخره در كنار ساحل مرجاني و اسكله سنگي از جاذبه هاي بي نظير و بكر روستاي جد زرآباد بوده كه هرساله چشم انتظار گردشگران و مسافران نوروزي است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۱۷


ارسال