سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
قایق های صیادی در چابهار سامان دهی می شوند
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: عدم سامان یافتگی قایق های صیادی اسکله تالاب بین المللی خلیج گواتر وخور باهو از مشکلات منطقه است که به زودی ساماندهی می شوند.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون افزود: چهارمین کارگاه تدوین برنامه ساماندهی اسکله صیادی خلیج گواتر با حضور کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، رؤسای ادارات دستگاه های اجرایی و سمن های زیست محیطی فعال در چابهار برگزار شد که ضمن هم اندیشی با مسئولان مختلف، فعالیت های اجرایی برنامه ساماندهی اسکله تالاب بین المللی خلیج گواتر وخور باهو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: از مسائلی که در زمینه ساماندهی اسکله در این جلسه مطرح شد عدم سامان یافتگی قایق های صیادی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به زودی این مشکل مرتفع خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین موارد دیگری از قبیل وضعیت سوخت شناورها و قایق ها، ورود گردشگران و امکانات رفاهی، مدیریت پسماند، ساماندهی آب و برق و مخابرات به بحث و بررسی گذاشته شد و هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه نسبت به پاسخگویی و ارائه راهکارهایی جهت رفع مسائل موجود اقدام کنند.


به گفته پورمردان؛ با توجه به اين كه بر اساس آخرين روش هاي علمي، موفقیت آمیزترين برنامه ريزي ها برای مديريت محيط زيست، رويكرد زيست بومي بوده كه شالوده آن مبتني بر تمركز زدائي و مشاركت همه صاحب منفعت ها به ویژه جامعه های محلي در تدوين و اجراي برنامه هاي مرتبط می باشد روشن است كه در اين رويكرد، حفظ محيط زيست تنها وظيفه يك سازمان مستقل نبوده بلكه حفاظت عملياتى است كه در يك فرايند مشاركتى و با مركزيت يك سازمان متولى و همكارى ساير سازمان هاى مربوط و با حضور و ايفاى نقش مردم و بويژه جامعه های محلى محقق مى شود. در اين فرايند تداوم ارتباط بين انسان و طبيعت و همچنين همگرايى، توان و عزم همه مردم، مراجع دولتى و غير دولتى زمينه بسيار مناسبى را براى حفاظت از محيط زيست و تحقق توسعه پايدار فراهم مى آورد. اين موضوع به متخصصان و شاغلان فعال در كشاورزى، جنگل دارى، ماهيگيرى، مناطق حفاظت شده، برنامه ريزى شهرى و بسيارى زمينه هاى ديگر مرتبط است.

وی گفت: در پایان جلسه پس از مشخص کردن اهداف و فعالیت هایی که باید در خصوص ساماندهی اسکله صیادی تالاب بین المللی خلیج گواتر و خورباهو مورد توجه قرار گیرد نهادهای مسئول و ارگان های همکار در اجرای این طرح مشخص و شرح وظایف آنها اعلام شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۲۳


ارسال