دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
سرویس های مرگ در سیستان و بلوچستان
 
بعد از گذشت یک ماه از بازگشایی مدارس در شمال استان سیستان و بلوچستان بر اثر تصادفات جاده ای چند دانش آموز مصدوم و یک نفر کشته شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ سرویس مدرسه شخصی امری مرسوم در تمام کشور است که خانواده ها از این طریق و با اطمینان بیشتر فرزند خود را برای تحصیل به مدرسه می فرستند.

اما گاهاً پیش آمده است که خانواده ها در شناخت افراد که شغل اصلی آنها فقط به جا به جایی دانش آموزان ختم شود توجه کمتری دارند چرا که اکثر این افراد برای شغل دوم رانندگی در مسیر مدرسه را انتخاب کرده اند.

از این رو در روزهای گذشته یکی از این سرویس های شخصی که مسئولیت جا به جایی سه دانش آموز را بر عهده داشت در حادثه واژگونی خودرو راننده شاهد مرگ فرزند خود بود.

پیشتر نیز در شهرستان هیرمند دو خودرو مینی بوس که از جمله خودرو های تحت قرارداد آموزش و پرورش این شهرستان بودند در یک تصادف رخ به رخ چند دانش آموز را مصدوم کردند.

دهمرده کارشناس مسائل اجتماعی در رابطه با اینکه خانواده ها باید افراد مطمعن را برای جا به جایی فرزند خود انتخاب کنند گفت: اکثر خودرو های تحت قرارداد آموزش و پرورش ها مینی بوس هایی هستند که عملا از رده خارج شده اند و برخی از خانواده ها ترجیح می دهند تا از خودرو های شخصی و یا کرایه ای استفاده کنند.

وی افزود: از این رو رانندگان بسیاری نیز هستند که با توجه به وضعیت اقتصادی حال حاضر برای امرار معاش به شغل دوم روی می آورند و فصل مدارس فرصت خوبی برای آنها فراهم کرده است.

دهمرده تصریح کرد: خانواده ها به کسانی اعتماد کنند که رانندگی شغل اصلی آنها است چرا که این افراد توجه بیشتری به جان و مال خود دارند.
وی همچنین تصریح کرد: از طرفی نیز وضعیت آسفالت جاده های منطقه سیستان به گونه ای است که باید با حداقل سرعت حرکت کرد تا خودرو از مسیر خود منحرف نشود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۳۰


ارسال