سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
قاچاقچیان سوخت عامل اصلی شلوغی پمپ بنزین های چابهار
 
در روزهای پایانی هر ماه پمپ بنزین های چابهار ترافیک و ازدحام عجیبی را تجربه می کند که زمینه گلایه شهروندان را به همراه داشته است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، حدودا دو سال می شود که وضعیت پمپ بنزین های چابهار بعد از افزایش دلار و ارزشمند شدن بنزین به لحاظ پولی پای دلالان و قاچاقچیان سوخت را در شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان که برخلاف سیستان مرز بسته ای ندارند باز کرده است.

چابهار دارای چهار پمپ بنزین فعال در نقاط مختلف خود می باشد که شاید جوابگوی جمعیت کنونی نباشد و از طرفی در نیمه دوم سال که گردشگر بیشتری وارد چابهار می شود مشکلات بیشتر شده و حال که بحث قاچاق سوخت به میدان آمده اوضاع بدتری پیش یینی می شود درست چیزی که در این روزها در مبادی پمپ بنزین های چابهار مشاهده می کنید.

یکی از خرده فروش های بنزین در بلوار توحید چابهار به خبرنگار ما می گوید: ماه گذشته بنزین را هر ۲۰ لیتر ۷۰ هزار تومان از مردم خریداری می کردیم و اکنون قیمت آن به دلایل نامعلوم به ۴۵ هزار تومان رسیده است.

علی جدگال با بیان اینکه خرید و فروش بنزین باعث اشتغالزایی بسیاری از جوانان شده است و روزانه ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد تشریح می کند: بسیاری از جوانان افراد بیکار از موقعیت قاچاق سوخت استفاده کرده و با خرید و فروش بنزین اشتغالزایی می کنند.

وی در خصوص شلوغی پمپ بنزین ها تاکید می کند: دلیل شلوغی پمپ بنزین های در آخر ماه ازدحام مردم برای فروش بنزین به ما می باشد به طوری که برخی ها تا ۲۶ ماه جاری به دلیل ارزانی بنزین سهمیه سوخت خود را(هر ۲۰ لیتر ۴۵ هزار تومان در بازار)نفروخته اند و منتظر بوده تا شاید گرانتر شود و چون گران نشده فکر می کنند بفروشند بهتر از این است که به جیب دولت بازگردد یا به اصطلاح خودشان سهمیه شان بسوزد.

رئیس شرکت نفت چابهار در این خصوص به خبرنگار ما می گوید: مطمئنا این تعداد پمپ بنزین در شهر طبق استاندارد ها کافی نیست و بدین منظور مجوز ساخت سه پمپ بنزین به صورت مناقصه واگذار شده است و افراد برنده به دنبال کارهای اداری می باشند.

سید باقر نورالدینی در خصوص شلوغی های خاطرنشان می کند: مردم برای مصرف بنزین خود در انتهای ماه به دلیل نیاز شخصی به پمپ بنزین ها مراجعه کرده اند و براساس نیاز این شلوغی ایجاد شده است.

خرید و فروش بنزین و دلال بازی های بنزین در چابهار گهگاهی باعث نارضایتی گردشگران می شود و نبود بنزین دردسترس آزاد در پمپ بنزین ها باعث کاهش گردشگر به این شهر شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۴۸


ارسال