سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی مردم شهرستان سراوان برای دریافت نوبت پزشک باید در صف های طولانی شبانه انتظار بکشند که مدیر شبکه بهداشت و درمان از تکمیل کادر درمانی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از شستون؛ در روزهای اخیر فیلمی از تشکیل صف های شبانه مقابل کلینیک بیمارستان رازی شهرستان سراوان برای دریافت نوبت پزشک متخصص توسط برخی از شهروندان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که گلایه مندی مردم را به دنبال داشت و شهروندان خواستار رفع این معضل شدند.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان در این باره به خبرنگار ما گفت: هر کجا که سیستم نوبت دهی حضوری وجود داشته باشد مشکلات این چنینی را به همراه خواهد داشت.
 
محمد باقر یوسفی رازلیقی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا این مشکل رفع شود، ادامه داد: با راه اندازی سیستم نوبت دهی اینترنتی و تلفنی مردم از مراجعه حضوری بی نیاز خواهند شد و دیگر شاهد تشکیل صف های شبانه مقابل کلینیک های پزشکان متخصص نخواهیم بود.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود پزشک در شهرستان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: 30 متخصص در شهرستان سراوان در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند اما با توجه به جمعیت 450 هزار نفری  شهرستان مشکلات تا حدودی وجود دارد.
 
 وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: از طرف دیگر اگر شهروندان در وهله اول به پزشک عمومی مراجعه و از طریق نظام ارجاع به پزشک متخصص مراجعه کنند بار مراجعات بی مورد به متخصصین بسیار کمتر خواهد شد.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان راه اندازی مجدد فرودگاه سراوان را در توسعه و پیشرفت بهداشت و درمان شهرستان بسیار موثر دانست و ادامه داد: یکی از مهم ترین علت عدم حضور پزشک در شهرستان طولانی بودن راه به اولین فرودگاه است که با راه اندازی مجدد فرودگاه تأمین نیروی انسانی نیز بیشتر خواهد شد.
 
یوسفی رازلیقی خاطر نشان کرد: با راه اندازی مجدد فرودگاه سراوان تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز نیز بهتر خواهد شد و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان تجهیزات را دریافت و تأمین کرد و هم این امر در توسعه سلامت و بهداشت و درمان بسیار موثر خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۵۷


ارسال