قطع غیرقانونی بیش از هزار اصله درختچه در نصرت آباد/توقیف 3 خودروی حمل غیرمجاز هیزم

1 آبان 1398 ساعت 9:03

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از توقیف سه دستگاه خودروی حامل یک هزار و130 اصله درختچه قطع شده در نصرت آباد زاهدان خبر داد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون گفت: محیط بانان منطقه نصرت آباد زاهدان طی گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان سه خودروی حامل درختچه های قطع شده را متوقف کرده و طی بازرسی از این خودروها متاسفانه مشخص شد که یک هزار و130 اصله درختچه برای تولید هیزم و زغال قطع شده است.
 
وحید پورمردان افزود: این روزها که استان ما در برخی ازمناطق به خصوص مناطق شمالی با بحران خشکسالی و پیامدهای ناشی از آن مانند کاهش پوشش گیاهی و افزایش میزان گرد و غبار درگیر است؛ تعدادی از افراد سودجو با قطع درختچه های گز و تاغ به منظور تهیه هیزم و زغال اقدام به تخریب پوشش گیاهی منطقه کرده و به دنبال آن گرد و غبار را مهمان ریه های مردم استان می کنند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: نابودی پوشش گیاهی و قطع درختان در کانون های گرد و غبار استان تقریباً امری نابخشودنی است، درختچه هایی كه در زمین های خشك و بیابانی رشد می کنند، با تثبیت خاك و جلوگیری از روان شدن شن و ماسه، از انتشار گرد و غبار در مناطق روستایی و شهری پیرامون خود جلوگیری می کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: متخلفین به جرم تخریب محیط زیست پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
 
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 116860

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/116860/قطع-غیرقانونی-بیش-هزار-اصله-درختچه-نصرت-آباد-توقیف-3-خودروی-حمل-غیرمجاز-هیزم

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/