جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
از ابتدای سال تاکنون؛
افزون بر 25 هزار نفر در سیستان و بلوچستان خون اهداء کرده اند
 
مديركل انتقال خون سيستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 35 هزار نفر در استان موفق به اهداء خون شده اند.
سهیلا خسروی در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به کاهش میزان مراجعات جهت اهدای خون در فصول سرد سال، گفت: افزایش بیماری های عفونی از جمله سرماخوردگی و شروع مدارس و مشغولیت کارمندان و خانواده ها باعث شده تا اهدای خون در فصل جدید به شکل قابل توجهی کاهش داشته باشد.

وی افزود: ابتدای سال تاکنون مردم استان 35 هزار و 346 واحد خون برای استفاده بیماران و نیازمندان به خون اهدا کرده اند که این مقدار تنها 60 درصد نیاز استان را تحت پوشش قرار می دهد.

وی ادامه داد: در این مدت 45 هزار و 231 نفر برای اهداء خون به مراکز و پایگاه های این سازمان در سراسر استان مراجعه کرده اند که 3 هزار و 900 نفرشان زن و 41 هزار و 331 نفر مرد بوده اند.

خسروی تصریح کرد: از این تعداد، 35 هزار و 346 نفرشان موفق به اهداء شده اند که 2 هزار و 295 نفر از این رقم را زنان و 33 هزار و 51 نفر را مردان شامل می شوند.

این مقام مسئول در پایان گفت: از مردم سخاوتمند استان درخواست داریم تا با حضور در مراکز و پایگاه های این سازمان و اهداء خون، علاوه بر تضمین سلامتی خود به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۷۸


ارسال