شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
استفاده بی رویه از تردمیل چه بلایی سرتان می آورد
 
معمولا حرکات ورزشی بدون برنامه موجب آسیب به بدن خواهد شد.
به گزارش عصر هامون به نقل از  بهداشت نیوز: معمولا حرکات ورزشی بدون برنامه موجب آسیب به بدن خواهد شد. زانو نقطه ای از بدن است که در معرض بیشترین آسیب بوده و بیشترین بار و وزن را تحمل می‌ کند. اگر فرد به مدت طولانی به زانو فشار وارد کند، دچار عوارضی مانند آرتروز خواهد شد یعنی غضروف آن ساییده شده، درد و مشکلات حرکتی برای مفاصل ایجاد می شود.
یکی از  مشکلاتی که ممکن است تردمیل برای بدن به وجود آورد، آسیب عضلات اندام تحتانی به خصوص پشت ران، ران و ساق پاست؛ این موضوع هم به دلیل کار کشیدن بیش از حد از عضلات هنگام کار با تردمیل است، زیرا هنگام کار با آن، مسافت پیموده شده از نظر ظاهری مخفی می ‌ماند، به همین دلیل مقدار شدت ورزش و مسافت پیموده شده، کمتر از حد واقعی تخمین زده می‌ شود.
 افرادی که از انواع شیب‌ دار تردمیل به شکل نامناسبی استفاده می‌کنند، به مشکلاتی مانند درد مفصل لگن، مچ پا و زانو دچار می شوند زیرا با استفاده از نوع شیب دار تردمیل به شکل غیر ارادی شدت ورزش کردن را بیشتر می‌ کنند و به خود آسیب می زنند.
هنگامی که شیب یا سرعت تردمیل مناسب نباشد، ممکن است با فشار بر دستگاه قلبی عروقی، باعث بروز عوارض قلبی مانند اختلال خون رسانی و حتی سکته شود؛ سرعت زیاد و نامناسب با وضعیت آمادگی جسمانی فرد، موجب زمین خوردن و یا بدتر شدن وضعیت بیماری او خواهد شد.
مطلب پیشنهادی
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۰۰۲


ارسال