جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
در گفت وگو با کارشناسان سیاسی مطرح شد:
اعتماد به آمریکا خیانت به ملت محسوب می شود/ 13آبان روز تحقیر آمریکا است
 
جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اعتماد به آمریکا خیانت به ملت محسوب می شود، گفتند: دل در گرو آمریکا داشتن موجب عقب ماندگی کِشتی رونق و پیشرفت شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی برجام ثابت كرد نظام حكومتی آمریكا قابل اعتماد نیست که دل در گرو آمریکا داشتن موجب عقب ماندگی در عرصه های مختلف و در رونق و پیشرفت می شود.

در همین راستا جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دولت مردان هیچگاه نباید به آمریکا اعتماد کنند، گفتند: استکبارجهانی امروز دچار سه بحران اقتصادی، ایدئولوژی، نظامی و سیاسی در دنیا شده است به طوری که در اقتصاد از چین جامانده، در نظامی و سیاسی در عمل توسط ایران در خاورمیانه شکست خورد و در ایدئولوژی لیبرال دموکراسی دچار تزلزل شده است.
 
ایران جزء کارشکنی و خیانت تجربه دیگری از آمریکا ندارد
سلطانعلی میر، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار شستون گفت: تجربه تاریخی چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از پیروزی انقلاب نشات می دهد که ملت ایران هیچ تجربه مثبتی از آمریکا جز کارشکنی، خیانت، کشتار و قتل ندارد.
 
وی افزود: تجربه چهل ساله ایران نشان می دهد که آمریکا هیچ وقت به تعهدات خود عمل نکرده و نخواهد کرد که نمونه بارز آن در سال های اخیر برجام بوده  که حداقل خروجی این موضوع است که ملت و همه دنیا فهمیدند که آمریکا مکار و نیرنگ باز است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اگر مسئولی و یا افرادی با اینهمه کارشکنی و خنجر از پشت زدن آمریکا و غرب باز هم دل در گرو آمریکا دارد عامدانه در حال خیانت به ملت است که خیانت به ملت محسوب می شود و این نوع تفکر با مبانی انقلاب سازی ندارد.
 
میر با بیان اینکه اعتماد به آمریکا خیانت به ملت محسوب می شود، خاطر نشان کرد: دل در گرو آمریکا داشتن موجب عقب ماندگی کِشتی رونق و پیشرفت شده است.
 
وی تصریح کرد: در بسیاری از زمینه ها به خصوص حوزه نظامی روی پای خود ایستاده ایم که پیشرفت های قابل ملاحظه و خوبی را شاهد بوده ایم و هم اینکه در دنیا در این زمینه حرف برای گفتن داریم.

13 آبان عامل مهم شکست سیاست های آمریکا در تاریخ انقلاب
حبیب الله جوان، دکترای علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه آمریکا سعی کرده تا سرمایه گذاری کلانی بر روی رسانه انجام دهد و مناسبت هایی مانند ۱۳ آبان را از این طریق نادیده بگیرد، بیان کرد: امروزه بیشتر سیاست ها از مجرای رسانه ها عبور می کنند و به دلیل اهمیت نقش رسانه ها در شکل گیری عقاید و جهت گیری های سیاسی، استکبار جهانی از رسانه ها برای انتقال پیام خود و اعلام مواضع سیاسی به سایر کشورها استفاده می کند.

وی با اشاره به دخیل بودن سه عامل مهم در خصوص افول آمریکا ادامه داد: استکبارجهانی امروز دچار بحران اقتصادی، ایدئولوژی، نظامی و سیاسی در دنیا شده است به طوری که در اقتصاد از چین جامانده، در نظامی و سیاسی در عمل توسط ایران در خاورمیانه شکست خورد و در ایدئولوژی لیبرال دموکراسی دچار تزلزل شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در حقیقت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانش آموزان تحقیر آمریکا بود به طوری که یکی از مبارزات تاریخ ساز و پیروز، که به رغم توانایی های غیر قابل انکار استکبار، پیروزی از آن جبهه مستضعفین شد انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ بود، و در تکمیل و تعمیق این پیروزی اشغال لانه جاسوسی در ۱۳ آبانماه ۱۳۵۸ بود.

جوان عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی یک قدرت تاثیرگذار در منطقه است به طوری که به عقیده دشمنان ما نقش ایران در منطقه و جهان غیرقابل انکار است.

وی مداخلات آمریکا در مسائل دنیا را محور شرارت خواند و اذعان کرد: حملات، مداخلات، سرکوب قیام های مردمی، حمایت از مستکبران، ورود نیروهای نظامی به کشورهای دیگر و مداخله در امور کشورها توسط آمریکا چیزی جز هرج و مرج و نابودی برای ملت ها نداشته است.

استاد دانشگاه آزاد کلید واژه غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را برجام دانست و خاطرنشان کرد: ما در برجام دیدیم که بدعهدی سیاست اصلی آمریکایی ها و عمق دشمنی آمریکا با ایران و با جمهوری اسلامی عمیق می باشد به طوری که این عداوت وارد ۴۰ سال شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۰۰۵


ارسال