سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۹
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد؛
اعتماد به غرب، اشتباهی نابخشودنی/ آمریکا مادر معضلات است نه حلال مشکلات
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه بگوییم اعتماد و دوستی با آمریکا حل کننده مشکلات کشور می باشد کاملا اشتباه بوده چرا که شیطان بزرگ خود مادر معضلات است.
ضیاء خزایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه آمریکا دشمن شماره یک ملت ایران است، بیان کرد: با نگاهی به تاریخ و اقدامات وحشیانه و ضد بشری آمریکا بر ضد ملت و دولت ایران به خوبی می توان فهمید که شیطان بزرگ دشمن اصلی ماست و هیچ گاه قابل اعتماد نیست.

وی افزود: تجربه اتفاقات 40سال اخیر به خوبی نمایانگر غیرقابل اعتماد بودن آمریکاست، از موضوعاتی چون شرارت های بی‌شمار، حمایت از منافقین و صدام، حمله به هواپیمای مسافربری تا برجام و تحریم های ضدبشری گوشه ای از پرونده های سیاه آمریکاست که نشان دهنده غیرقابل اعتماد بودن این کشور و عدم توجه آنها به تعهدات بین المللی و انسانی است.

این مدرس علوم سیاسی با اشاره به اینکه ریشه حل مشکلات در داخل کشور است، گفت: شاید اگر برجام به درستی اعمال می شد و استکبار جهانی قابل اعتماد بود می شد برخی از مشکلاتی که مربوط به سیاست خارجه کشور است را حل کند که آن هم به دلیل عدم پایبندی آمریکایی ها محقق نشد اما بقیه مشکلات تنها با تکیه بر توان داخلی و دانش بومی حل شدنی است.

وی ادامه داد: اینکه همه مشکلات کشور را به رابطه با آمریکا گره بزنیم اشتباست، افرادی که دم از دوستی با آمریکا میزنند یا اطلاعی از برخی موارد ندارند و یا خود را به ندانستن میزنند، ملت ایران با آمریکا هیچ مسئله اشتراکی ندارد نه فرهنگ و دین ما با آنان یکی است و نه نگاه سیاسی و اجتماعی نا، یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی ایران استکبار ستیزی است و به عقیده ما آمریکا محور استکبار جهانی است آنان نیز با اصل انقلاب ما و تفکرات ملت ایران مشکل دارند و اینکه برخی بگویند آمریکایی ها و اروپایی ها دلسوز مردم ایران هستند یک سخن اشتباست.

خزایی با تاکید بر اینکه کشورهایی چون ژاپن و آلمان نمونه بارز رسیدن به پیشرفت با تکیه بر توان داخلی هستند، اذعان کرد: پس از جنگ جهانی ژاپن و آلمان کاملا ویران شدند اما این دو کشور با تکیه بر دانش بومی و افراد تاثیرگذار علمی، فرهنگی و صنعتی خود توانستند کشورشان را از خاکستر جنگ احیا کرده و به قدرت های صنعتی جهان تبدیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: در نقطه مقابل کشورهایی چون عربستان قرار دارند که همه پول و سرمایه خود را هزینه خرید تجهیزات آمریکایی کرده و کشورشان را حیاط خلوت آمریکا قرار داده اند اما نه پیشرفتی داشته و نه توانسته اند خودی نشان دهند و هرگاه یکی از تجهیزات خریداری شده کوچکترین مشکلی پیدا کند محتاج غرب هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان با بیان این مطلب که آمریکا هیچ گاه دست از دشمنی با ملت ایران بر نخواهد داشت، تصریح کرد: آمریکا در آشکارا و پنهان با مردم ایران اظهار دشمنی کرده و همواره به دنبال ضربه زدن به  ماست اما نباید فراموش کنیم همین جوانان این مرز و بوم بارها آنان را شرمسار کرده و به خاک ذلت کشانده اند و اگر به آنان اعتماد شود به دنیا نشان خواهند داد که ایران می تواند نه تنها همچون دیگر کشورهای مستقل به اوج شکوفایی برسد بلکه بهتر از هر کشور دیگری با تکیه بر توان و علم داخلی عمل خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۰۲۳


ارسال