جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

راهیان نور نقطه مقابل تهاجم فرهنگی دشمن/ اردوی راهیان نور از جنس زیارت ائمه اطهار است

11 آبان 1398 ساعت 11:44

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: اگر میخواهیم در بحث تهاجم فرهنگی موفق باشیم باید این حرکت زیبا، فرهنگی و تاثیرگذار را جدی گرفته و با تمام توان انجام دهیم.


به گزارش عصرهامون ؛ سردار محمد ناظری در مراسم بدرقه دانش آموزان مقطع متوسطه مدارس دخترانه زاهدان به اردوی راهیان نور بیان کرد: در آستانه 13 آبان و روز استکبار ستیزی از امروز و همزمان با سراسر کشور اردوی راهیان نور در سیستان و بلوچستان آغاز شده و حدود چهار هزار نفر در این مرحله عازم دیار نور خواهند شد.
 
جانشین سپاه سلمان افزود: این دانش آموزان در مدت 6 روز از یادمان های جنوب، مسجد جامع خرمشهر، شلمچه، هویزه، اروند کنار و دیگر اماکنی که رزمندگان ما در هشت سال جنگ تحمیلی حضور داشتند، بازدید خواهد کرد و در کنار این بازدیدها برنامه های دیگری نیز برای دانش آموزان برنامه ریزی شده تا بهترین استفاده را از این سفر معنوی داشته باشند.

وی با اشاره به اهداف اعزام دانش آموزان به سرزمین نور گفت: اولین هدف این برنامه تجدید عهد و پیمان با شهداست که باید همه شما دانش آموزان این عهد را با شهدا در همین ابتدای مسیر ببندیم و هدف دیگر تجدید میثاق با آرمانهای امام(ره)، انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و ترویج فرهنگ جهاد، شهادت و ایثار در دانش آموزان و در نهایت تقویت فرهنگ انقلابی و مقاومت و انتقال ایثارگری و رشادت های دوران دفقاع مقدس به نسل جدید از اهداف این برنامه است.

سردار ناظری ادامه داد: وقتی ما کتاب قطور انقلاب اسلامی را ورق می زنیم رخدادهای زیادی را می بینیم که یکی از پررخدادترین روزهایش همین 13آبان است که یادآور تبعید حضرت امام(ره) ، به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان ما در سال 57 و شکست استکبار به دست جوانان غیور ایرانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست.

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از اهداف تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی است و اگر دانش آموزان ما براساس این طرح تربیت شوند به حیات طیبه رسیده و این حیات طیبه طبق سخن امام خمینی (ره) همان سخن معروف بسیج شجره طیبه است می باشد و باید آموزش و پرورش و دستگاه های فرهنگی ما دانش آموزانی تربیت کنند که هرکدام دستشان به شاخ و برگ این درخت طیبه برسد.

ناظری افزود: بحث دیگر این سند پرداختن به ساحت اخلاقی برای دانش آموزان از لحاظ فرهنگ، شهادت و تلاش درجهت حفظ تمامیت ارضی کشور است که راهیان نور یکی از برنامه های تاثیرگذاری است که درجهت رشد و تعالی فرهنگ، آموزش و پرورش را کمک می کند.

وی با تاکید بر اینکه زیارت میادین جنگ تحمیلی از جنس زیارت ائمه اطهار است، خاطرنشان کرد: از این روباید به راهیان نور به گونه ای دیگر نگاه کرد چراکه زمانی به این مناطق جنگی سفر می کنیم همانند زیارت ائممه اطهار یک حالت معنوی در انسان حاضر می شود زیرا افرادی که در دفاع مقدس حضور داشتند افراد عادی نبوده و برای رضای خدا، دفاع از اسلام و قرآن وارد میدان شدند و انسانهای پاک و خاصی بودند.

ناظری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر راهیان نور گفت: ایشان راهیان نور را نقطه مقابل تهاجم فرهنگی می داند لذا اگر میخواهیم در بحث تهاجم فرهنگی موفق باشیم باید این حرکت زیبا، فرهنگی و تاثیرگذار را جدی گرفته و با تمام توان انجام دهیم.

وی درپایان با اشاره به اینکه از تمامی مذاهب و کشورهای مختلف در این سفر راهیان نور شرکت می کنند، خاطرنشان کرد: ما امروز با جنگ ترکیبی دشمن مواجه و درواقع درگیر با جنگ اراده ها هستیم و این راهیان نور است که می تواند این انگیزه حضور در صحنه را تقویت کند و جوانان ما با تاثی از شهدا در صحنه باقی بمانند و همیشه حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

 


کد مطلب: 117086

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/117086/راهیان-نور-نقطه-مقابل-تهاجم-فرهنگی-دشمن-اردوی-جنس-زیارت-ائمه-اطهار

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/