شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
13 آبان روز افول آمریکا/ دل بستن و اعتماد به شیطان بزرگ عامل عقب ماندگی است
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است مذاكره و ارتباط با آنها مشكلات داخلی را حل نمی کند بلكه خود عامل عقب ماندگی است.
به گزارش عصرهامون، سیزدهم آبان ماه سالروز سه رویداد مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است.تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه در سال 43، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال 57 و اما مهمترین رویدادی که در این روز اتفاق افتاد و نامگذاری روز 13 آبان به عنوان روز ملی مباره با استکبار نیز بر آن اساس صورت گرفته تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 است.  

در همین راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه اقتدار و توانمندی های دفاعی و سياسی جمهوری اسلامی ایران همواره موجب تحقیر دولت مستکبر آمریکا شده است، گفتند: آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است مذاكره و ارتباط با آنها مشكلات داخلی را حل نمی کند بلكه خود عامل عقب ماندگی است.

مولوی ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در تماس تلفنی که دقایقی قبل خبرنگار عصرهامون با وی داشت، گفت: در 13 آبان نشان خواهیم داد ملت ما همان افرادی هستند که روزی با کمترین امکانات لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر و هیمنه آنان را در هم کوبیدند امروز نیز که در تمامی عرصه ها حرفی برای گفتن داریم بار دیگر دشمنان را در اهداف شوم شان ناکام خواهیم گذاشت.

وی با بیان اینکه بارها موضوع غير قابل اعتماد بودن امريكا را تجربه کرده ایم، ادامه داد: آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است، مذاكره و ارتباط با آنها مشكلات داخلی را حل نمی کند بلكه خود عامل عقب ماندگی می باشد چرا که آمریکا جز جنایت هیچ عملکرد دیگری در کارنامه خود ندارد و اعتمادی به توطئه های آن اشتباه است.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: امروز ایران به خودکفایی رسیده و نیازی به آمریکای جنایت کار ندارد بر این اساس هر چه ایران اسلامی به تعالی و پیشرفت می رسد به همان اندازه شاهد افول آمریکا و ایادی استکباری هستیم.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه درا دامه سخنان خود تضعیف قدرت نظامی، اقتصادی و شکست های نظامی پیاپی آمریکا را از جمله عوامل افول این شیطان بزرگ عنوان کرد و گفت: امروز اقتدار و توانمندی های دفاعی و سياسی جمهوری اسلامی عامل تحقير دولت آمريكا است که زدن هواپيمای بدون سرنشين فرق پيشرفته آنها در خليج فارس نمونه آخر آن می باشد.  

ریگیان پور با بیان اینکه 13 آبان یکی از نقاط تاریخی تاثیرگذاردر افول امریکا می باشد، افزود: با گذشت چهل سال از عمر پربرکت انقلاب 13 آبان امسال تفاوت زیادی با سالهای گذشته دارد و حضور امسال در راهپیمایی شکست دیگری بر هیمنه استکباری دشمنان است چرا که دانش آموزان و دانشجویان امروز همان روحیه و غیرت و ایمان دانش آموزان و دانشجویانی را دارند که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند همان واقعیت انکار ناپذیر که جریان رسانه ای استکبار سعی در پنهان کردن آن دارد.
 
عهد شکنی علت اصلی عدم اعتماد ملت ایران به آمریکا
مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با خبرنگار شستون با اشاره اینکه مسلمانان نباید از یهود و نصارا انتظار داشته باشند، گفت: یهود و نصارا به نبی مکرم اسلام (ص) نیز وفای به عهد نکردند و از گذشته تا کنون همچنان به عهد شکنی خود ادامه داده اند.

وی افزود: ملت اسلامی ایران نیز به خاطر عهد شکنی هایی که آمریکا در طول تاریخ علیه مردم انجام داده، به آمریکا اعتماد ندارند و نخواهند داشت و توصیه می شود همواره هوشیار و آگاه باشند تا فریب دشمن را نخورند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: با ایمان و توکل به خداوند متعال تحریم ها شکسته شده و اگر هدف از معاهده رزق و روزی است، خداوند روزی رسان است و با توجه به بارندگی های اخیر با توسعه کشاورزی می توان از تحریم ها عبور کرد.
 
افول آمریکا با شکست سیاست های این کشور نزدیک است
مولوی عبدالملک ملکی پور، امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: دشمن بودن استکبار جهانی باید برای همه ما به عنوان یک باور قلبی باشد و کسی نیست که ذره‌ای تردید داشته باشد که آمریکا دشمن ما نیست.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران نباید توجهی به یاوه گویی های دشمن کنند، افزود: ایران با داشتن منابع زیاد کشوری ثروتمند محسوب می شود که هیچ تحریمی نمی تواند روی آن اثر بگذارد و با اتحاد و همبستگی به راحتی می توانیم با تولید داخل از این تحریم ها بدون هیچ مشکلی عبور کنیم.

امام جمعه اهل سنت کنارک ادامه داد: بر این باور هستم که با حفظ وحدت، محوریت ولایت فقیه و تقویت روحیه استکبار‌ستیزی در دفاع از حقوق ملت و عمل به آرمان‌های امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری به رسالت تاریخی خود بایستی وفادار بمانیم.

مولوی ملکی پور تشریح کرد: دستاوردهای دیگر نیز مانند عمران و آبادانی و بهداشت بسیار چشمگیر است و قبل از انقلاب این مسائل نبوده؛ برای مثال در بخش دانشگاهی شاهد ترقی و رشد دانشگاه‌ها و تعداد دانشجویان هستیم و در سایر حوزه‌های عمرانی نیز اتفاقات بسیاری رخ داده است.

سران آمریکا و غرب غیرقابل اعتماد هستند
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: ۱۳ آبان، یکی از سرفصل‌های نو برای عزت و سربلندی ملت همیشه آزاده ایران اسلامی در دنیاست و قطعاً موثرترین نقطه تاریخ انقلاب بوده و خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان تصریح کرد: ۱۳ آبان روز وحدت آحاد مردم ایران اسلامی و ایستادگی و استقامت آنها در مقابل استکبار جهانی، بخصوص آمریکای جنایتکار است.

وی ادامه داد: سران آمریکا و کشورهای غربی در طول چهل سال گذشته این را ثابت کرده اند که غیرقابل اعتماد و درصدد ضربه زدن به مردم ایران هستند.
مولوی مقدسیان خاطرنشان کرد: البته ملت ایران در طول چهل و یک سال گذشته همواره و در همه شرایط ثابت کرده‌اند که‌حامی و پشتیبان مملکت و نظام خود هستند.

ذات آمریکا و اسرائیل استکباری است
مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کوهک زهک در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا افزود: سیزدهم آبانماه نمادی از استکبار ستیزی است.

وی ادامه داد: امروز در مدارس ذات پلید کشورهایی همچون آمریکا و اسرائیل به دانش آموزان تدریس شود چرا که کودکان با استفاده از تلفن های همراه و فضای مجازی واقعیت را درک نخواهند کرد.

وی بیان کرد: استکبار جهانی اگر در گذشته عملا در دنیای واقعی مردم را گمراه می کرد امروز در فضای مجازی این فعالیت را در پیش گرفته است لذا مردم بخصوص دانش آموزان باید هوشیاری کاملی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم نیز بارها فرموده اند که با دشمن مکار نباید تعامل کرد ، چرا که آمریکا از جمله کشورهایی است که می تواند با ضربه زدن به یک کشور، اقتصاد خود را بهبود بخشد.

مولوی درواخ تصریح کرد: ما همواره آماده شعار های کوبنده در مراسماتی همچون سیزده ابان ماه هستیم تا باحضور گسترده در این راهپیمایی ذات پلید آنها را به مردم جهان نشان دهیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۲۰


ارسال