جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
از خرید طلاهای دست‌دوم خودداری کنید!
 
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران می‌گوید: چنانچه مردم قصد خرید طلا دارند بهتر است که خرید خود را انجام دهند و جدا از خرید طلاهای دست دوم و طلای آب شده خودداری کنند.
به گزارش عصرهامون طی دو ماه اخیر نرخ طلا در بازار داخلی به دلیل افت میزان تقاضا با کاهش نرخ رو به رو شد. البته در برخی از موارد نیز ثبات نرخ دلار باعث می‌شد که نرخ سکه و طلا در یک بازه زمانی ۶۰ روزه در مدار ۳۹۸ هزار تومان تا ۴۰۷ هزار قرار بگیرد.نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ طلا تا پایان این هفته گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: نرخ طلا از نرخ ارز تبعیت می‌کند. ثبات نرخ ارز و قرار گرفتن آن در کانال ۱۱ هزار تومان باعث شد که نرخ طلا ثابت باقی بماند و رشد چشمگیری نداشته باشد. آنچه که به نظر می‌رسد، این است که نرخ طلا در این هفته از محدود ۴۰۰ تا ۴۱۰ هزار تومان فراتر نخواهد رفت.
مسعود یزدانی افزود: طبق آخرین بررسی‌ها (ساعت ۱۰) نرخ انس جهانی طلا کمتر از ۱۰ دلار رشد داشته است. شاخص سیاسی هم بعید است که بر نرخ سکه اثر چندانی بگذارد. بنابراین هفته آرامی پیش روی خریداران سکه و طلا وجود دارد.
او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: چنانچه مردم قصد خرید طلا دارند بهتر است که خرید خود را انجام و جدا از خرید طلاهای دست دوم و طلای آب شده خودداری کنند. اخیرا تولیدکنندگان به دلیل شرایط حاکم کشور و افزایش رکود به تولید مصنوعات کم اجرت اقدام کرده‌اند. یعنی اگر در گذشته افراد مصنوعات طلا را با اجرت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان می‌فروختند حالا این مصنوعات را با اجرت ۲۰ هزار تومان به‌دست خریداران می‌رسانند.
بدل را به جای طلا می‌فروشند
یزدانی با اشاره به افزایش فروش طلاهای تقلبی گفت: در یک سال گذشته به دلیل افزایش نرخ طلا مردم به خرید طلاهای دست دوم روی آوردند همین موضوع باعث شده که برخی متقلبین بدلیجات را به جای طلا به مردم بفروشند. از این رو توصیه ما به مردم این است که طلای کم اجرت را جایگزین طلای دست دوم کنند. همچنین از واحد صنفی بخواهند که نشان یا مُهر طلا را در فاکتور خرید قید کنند.
او در بخش دیگر سخنانش به آخرین نرخ سکه اشاره و اظهار کرد: براساس آخرین معاملات انجام شده نرخ هر قطعه سکه امامی سه میلیون و ۹۸۰ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح قدیم سه میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، نیم سکه به نرخ دو میلیون و ۶۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۱۰ هزار تومان معامله شده است. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۵ هزار تومان فروخته شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۴۲


ارسال