شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
مسئولان در راهپیمایی 13 آبان سیستان وبلوچستان چه گفتند؟
حضور گسترده مردم بیانگر هوشیاری در برابر دسیسه های استکبار جهانی/ راهپیمایی ۱۳ آبان روز افول سلطه آمریکایی است
 
جمعی از مسئولان سیستان وبلوچستان در راهپیمایی 13 آبان گفتند: حضور گسترده مردم بیانگر هوشیاری در برابر دسیسه های استکبار جهانی و روز افول سلطه آمریکایی است.
به گزارش عصرهامون، مراسم راهپیمایی بزرگ یوم الله ۱۳ آبان در سیستان وبلوچستان هم‌زمان با سایر استان‌ها ساعت 9 صبح امروز آغاز و مردم با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

مردم شیعه و سنی این خطه از کشور از ساعات ابتدایی صبح امروز با حضور در میادین، راهپیمایی 13 آبان را آغاز کرده‌اند، در این میان اما حضور پرشور دانش آموزان یا همان نسل چهارمی‌ها در کنار مسئولان خود جلوه ای زیبا بود که با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر آل سعود» و «هیهات من‌الذله» نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایت کار به نمایش گذاشتند.

همچنین علاوه بر حضور علما و روحانیون شیعه و سنی، اقشار مختلف بسیج نیز از بسیج اساتید دانشگاه گرفته تا کسبه و بازاریان، بسیج طلاب و روحانیون، بسیج بانوان، بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی و بسیج اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی حضور گسترده داشتند.

شاهد افول نظام سلطه و  در راس آن آمریکا هستیم
آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در حاشیه راهپیمایی 13 آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون گفت: نسل جوان ما همچنان محکم و استوار در مسیر مبارزه با  استکبار جهانی حضور دارند و نه تنها در کشور ما بلکه در جبهه مقاومت و به لطف الهی روز به روز در جهان در حال گسترش است و در  مقابلش شاهد افول نظام سلطه و  در آس آن آمریکا هستیم.

وی افزود: پیام راهپیمایی گسترده امروز  نشان دهنده  این است که مردم و نسل جوان ما  همچنان روشن هستند و دشمن خود را می شناسند و از نقشه های او آگاه هستند و قدر دان  ولایت و رهبری حکیمانه ایشان هستند و راه عزت در جمهوری اسلامی را دنبال می کنند.

۱۳ آبان از شکوهمندترین روزهای ایران اسلامی است
محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی 13 آبان در گفتگو با عصرهامون گفت: مردم ایران اسلامی در این روز ثابت کردند که هیچ گاه در برابر زورگویی و دخالت بیگانگان در کشور خود کوتاه نیامده و با نثار خون در برابر آنها ایستادگی می کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان و دانشجویان تحت فرامین بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی لانه جاسوسی آمریکا را به تسخیر خود درآوردند و به تمام ثابت کردند که با اتحاد و همدلی می توانند در برابر همه قدرتها و دولتهای زورگو ایستاده و سربلند خارج شوند.

وی تاکید کرد: ۱۳ آبان روز نمایش بیداری، هوشیاری و بصیرت ملت ایران بود که تاکنون نیز ادامه دارد و هر سال پرشور تر از همیشه این وحدت را به رخ دنیا می کشند.

وی ادامه داد: هر چند شبکه های تحت سلطه غرب و دشمنان انقلاب قصد دارند تا این حضور پرشور مردم بایکوت کنند اما باز هم از انجام آن عاجز هستند.

به گفته مرعشی؛ امروز بر همه ملت ثابت شده که اکر قصد داریم پیشرفت کنیم تنها باید ریشه آن ره در درون کشور پیدا کنیم و قطعا نگاه به داخل و ظرفیت جوانان کشور تحت فرامین مقام معظم رهبری می تواند بهترین روش برای شکست تحریم و پیشرفت کشور باشد.

13 آبان نماد استقلال طلبی و استکبار ستیزی ملت ایران است
سردار محمد ناظری،جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی 13 آبان به خبرنگار زاهدنیوز گفت: 13 آبان نماد استقلال طلبی و استکبار ستیزی ملت ایران است و همانگونه که حضرت امام راحل فرمودند "اگر امریکا تمام کشورش مسجد ساخته شده و در آن شعار الله اکبر سردهند باز هم نباید شعار مرگ بر آمریکا فراموش شود"؛ ما هم به عنوان ملت ایران تا جان در بدن داریم مستحکم ایستاده و پیام امام را سرلوحه خود قرار داده و شعار مرگ بر آمریکا همیشه بر ذهن و زبان ما جاری خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به حضور پرشور مردم ولایت مدار زاهدان در راهپیمایی 13 آبان ادامه داد: امروز آنچه ما مشاهده کردیم شور و شوق مردم خوب شیعه و سنی زاهدان در این راهپیمایی باشکوه بود که دوشادوش یکدیگر شعار مرگ بر آمریکا سردادند.

وی افزود: مسئولین ما از حضور مردم درس گرفته و پای مقاومت اسلامی ایستاده اند، باید انفعال و وادادگی در برابر زورگویان را رها کنند و محکم در برابر ترفندهای شیطانی آمریکا و کشورهای غربی استقامت کنند و بدانند که اینگونه مردم پشت سرشان خواهند بود.

آمریکا غیرقابل اعتماد است
ابوذر مهدی نخعی، فرماندار زاهدان در حاشیه راهپیمایی 13 آبان در گفت وگو با خبرنگار زاهدنیوز افزود:  شیعه و سنی استان مردمی فهیم با بصیرت، ولایی و انقلابی هستند که این حضور حماسی آنان کماکان در دهه 4 پیروزی انقلاب و گام دوم انقلاب نشان از وفاداری به نظام و انقلاب است.
وی پیام این راهپیمایی را عزتمندی و سرافزای ایران و ایرانیان دانست و گفت: در طول این سالیان بارها ثابت شده و تجربه نشان داده که آمریکا غیرقابل اعتماد است.

 
حضور گسترده مردم در ۱۳ آبان بیانگر هوشیاری در برابر دسیسه های استکبار جهانی است
غلامرضا گنجی، فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: یوم الله سیزده آبان یادآور سه حادثه تاریخی بزرگ وتأثیرگذارشامل تبعید حضرت امام (ره)در سال 43، کشتار دانش آموزان در سال 57 و تسخیر سفارت و لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 است.

وی افزود:  سیزدهم آبان‌ماه در تاریخ ایران منشأ بسیاری از تحولات ارزشمند بوده است این روز در حقیقت نقطه عطف تاریخی و روز سرنوشت ساز انقلاب اسلامی است که لبریز از مبارزات انسانهای شریف و آزادی خواهی است که با ذلت نپذیرفتن از طاغوتیان به پا خاسته و برای تحقق اسلام ناب محمدی مبارزه کردند.

وی ادامه داد: مردم در این روز ضمن ابراز خشم و نفرت انقلابی علیه استکبار جهانی، بر مواضع اصولی خود و آرمان های شهدا و امام شهیدان در این برهه حساس مهر تأییدی دوباره زدنند.

گنجی خاطر نشان کرد: حضور گسترده امروز مردم سیستان در راهپیمایی سیزده آبان بیانگر هوشیاری آنها در برابر دسیسه های شوم آمریکا و اسرائیل است.
 
راهپیمایی ۱۳ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه گویی های ترامپ است
 مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان در حاشیه این مراسم به خبرنگار صدای بلوچ گفت: 13 آبان در تاریخ معاصر کشورمان بستر رویدادهای تاریخ ساز و اثرگذاری بوده که در شکل دهی تاریخ کشور و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ و سرنوشت ساز داشته‏ اند.

 وی بیان کرد: ملت معتقد و یکپارچه ایران با تمام  تنوع  قومی و مذهبی و زبانی و پراکندگی که دارد نیز از یک‌خصیصه و ویژگی خاص به نام مقاومت، ایستادگی  و استقلال برخوردار بوده و هستند و در عین صلح طلبی و میانه روی در عمل  در کنار رهبری و دولتمردان خود نشان داده‌اند  آنجایی که منافع عمومی کشور توسط قدرتی به ناحق به خطر افتاده آماده‌اند  پنجه در پنجه قدرت‌های جهان بیندازند و سیاست عیاری همیشه سیاست غالب در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

شجاعی افزود: اتفاقات میدانی در جبهه مقاومت در منطقه، تهدید، ماجراجویی و اهانت‌های ترامپ، انزوا و تزلزل جایگاه سیاسی در روابط بین الملل آمریکایی‌ها و شرمندگی مردم آمریکا از رفتارهای بچه گانه ترامپ، آغاز موج جدیدی از تحریم‌های ناجوانمردانه و عهدشکنانه و غیره در کنار دهها دلیل دیگر بر اهمیت حضور محکم ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان افزوده است.

وی تصریح کرد: راهپیمایی ١٣ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه‌گویی‌های ترامپ و نشان دادن عمق وحدت و انسجام داخلی علی رغم تنوع افکار و عقاید و دیدگاه‌ها، تجدید بیعت با آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری، نمایش خشم جامعه به دشمنان ایران اسلامی و دانشگاهی برای بیان آنچه بر این کشور در مبارزه با استکبار قبل از پیروزی انقلاب و پس از آن گذشته است به نسل جدید است.

شجاعی ادامه داد: آمریکا نقش مهمی در ایجاد ناامنی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه ایفا می‌کند و عامل بی‌ثباتی در منطقه است و تنها به دنبال سلطه گری در جهان است و ملت ایران همواره در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا ایستادگی می‌ کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم فهیم ایران اسلامی در ۱۳ آبان ماه با نگاه به مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه و مبارزه با هر ظلم و ظالمی، استکبار و مستکبری را وظیفه خود می‌داند و با پیروی از آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا…"گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و دوشادوش آحاد ملت حق طلب ایران، تمامی این کشت و کشتارها و تفرقه افکنی‌ها و کج فکری‌ها را محکوم کرده و همواره با وحدت کلمه، به مسیر رشد و اعتلاء کشور دوشادوش مسئولان ادامه خواهند داد.

 13 آبان میعادگاه ظلم ستیزی و دادخواهی علیه استکبار جهانی است
رحمدل بامری، فرماندار ویژه شهرستان چابهار در حاشیه راهپیمایی 13 آبان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه سيزده آبان يكی از روزهای افتخارآميز انقلاب و ملت بزرگ ايران اسلامی است بیان کرد: 13 آبان سمبل مبارزه با استكبار به سركردگي آمريكای جنايتكار است، در چنين روزی سه رخداد بزرگ اتفاق افتاد تبعيد امام(ره) به تركيه، كشتار دانش آموزان و نامگذاری روز دانش آموز و تسخير لانه جاسوسی آمريكا بود.
 
وی افزود: اقدام شجاعانه دانشجويان مسلمان خط امام در تسخير لانه جاسوسی موجب شد تا موج بزرگی از استكبار ستيزی در تمامی دنيا، تسری يابد و مردم كشور های تحت سلطه، جان تازه ای در مبارزات ضد استكباری خود بيابند.
 
فرماندار چابهار با اشاره به اشغال لانه جاسوسی تصریح کرد: این اتفاق مهم موجبات اتحاد و انسجام همه نيروهای متعهد و حزب الله را فراهم آورد تا در قبال تهديدی بزرگتر و مبارزه ای وسيعتر با همه توان ايستادگی کند.
 
وی با اشاره به اینکه يوم الله 13 آبان همیشه مورد توجه مردم بويژه دانشجويان و دانش آموزان بوده است، ادامه داد: بدون شک حضور جوانان و دانشجويان بار ديگر درس مقاومت، ايستادگی در جهت تحقق آرمان های انقلاب را بروز خواهد داد و طعم تلخ شكست های پی در پی قبلی را در این روز ملی مبارزه با استكبار جهانی به دشمن می چشانند.
 
بامری افزود: حضور گسترده مردم در این مراسم نشان دهنده جدیت ملت ایران درمقابله با استکبار جهانی است.
 
وی گفت: شرايط حساس فعلی كه قدرت های استكباری و به ويژه آمريكای جهانخوار با بهره گيری از ترفندهای گوناگون در صدد ضربه زدن به كيان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، يكپارچگی مردم و پايبندی آنان به اركان مقدس جمهوری اسلامی ايران، اصلی كه می تواند همه نقشه های شوم قدرت های استكباری را نقش بر آب كند.

حضور گسترده مردم درس بزرگی به آمریکا و اسرائیل داد
حجت الاسلام علی اکبر کیخا در مراسم  یوم الله ۱۳ آبان شهرستان زابل در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: امروز انقلاب اسلامی به واسطه مجاهدت های انقلابیون و خون شهدا در بسیاری از کشورهای دیگر نفوذ کرده است.


وی افزود: کشورهایی همچون عراق،سوریه لبنان و یمن امروز عمق راهبردی انقلاب اسلامی را تشکیل می دهند و مرزهای ایران اکنون در این کشورها قرار دارد.

امام جمعه شهرستان زابل ادامه داد: آمریکا برای اجرای نقشه های شوم خود در طول انقلاب اسلامی همواره شیطنت های بزرگی انجام داده است که هر بار با درایت ولایت فقیه و هوشیاری مردم نقش بر آب شد.

وی خاطر نشان کرد: موج حضور مردم در این روز درس بزرگی برای آمریکا و سایر کشورهای استکباری بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۶۹


ارسال