دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استکبار ستیزی رسالت تاریخی انقلاب اسلامی می باشد و 13آبان مظهر استکبار ستیزی است و حضور آمریکا در حل مشکلات ایران هیچ تاثیری ندارد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره ضیاء خزائی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در برجام ن تنها آمریکا بلکه اروپائیان هم به تعهدات خود عمل نکردند در مذاکره دو کشور هم وظیفه اولیه ذکر خواسته ها و دیدگاه ها است که بعد از عقد قرارداد دو کشور متقابل به تفاهم پایدار می رسند یا نه.
وی افزود: با توجه به اختلافات ایدئولوژیک و تفکرات و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی عقد قرارداد مذاکره و رسیدن به تفاهم پایدار بعید است.
وی با اشاره به روز 13ابان خاطرنشان کرد: این روز یکی از نمادهای انقلاب 57، که مظهر استکبار ستیزی است می باشد. در واقع یکی از آیتم های انقلاب استکبار ستیزی بوده است.
به گفته این عضو هئیت علمی دانشگاه این روز را باید به عنوان نماد ملی و اسلامی زنده نگه داریم. ملت ایران به اصل استکبار ستیزی و کمک به مستضعفین که جزء رسالت تاریخی انقلاب اسلامی است پایبند هستند.
خزائی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مستلزم توجه و معطوف به تولید داخلی است. حمایت از کالای داخلی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی فرصت مناسبی برای ارتقای سطح تکنولوژی و سطح دانش ملی است.
به گفته این مسئول عدم حمایت از تولیدات داخلی و واردات بی رویه به کشور، گاهی به تولیدات داخلی خسارت بی شائبه ای وارد می کند.
وی ادامه داد: برای مقابله با تحریم های اقتصادی باید تولید و کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد و از تکنولوژی های روز بهره مند شد.
وی گفت: هر کشوری برای حفظ منافع ملی خود به دنبال همکاری با کشورهای دیگر است نه به خاطر دلسوزی. آمریکا مشکلات کشور ایران را حل نخواهد کرد و این توقع نا به جایی است. 

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۷۰


ارسال