در مراسم 13 ابان مطرح شد:

ایران،کشور باعزتی است / 13 ابان روز مبارزه با استکبار

13 آبان 1398 ساعت 11:11

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گفت: ملت ایران عزت خودشان را با هیچ چیزی در دنیا عوض نخواهند کرد و در عمل هم نشان دادند و روز 13 ابان نماد مبارزه با استکبار جهانی است.


به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره، مراسم راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان با حضور گسترده و باشکوه مردم ایرانشهر از مقابل فرمانداری تا مسجد ال رسول (ص)  برگزار شد.

ابوذر کوثری در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: 13 ابان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است  و این روز را خدمت مردم عزیز ایران و مردم شریف شهرستان ایرانشهر تبریک عرض می کنم.

وی افزود: امروزیک روز نمادین از به نمایش گذاشتن ارزشهای ملت و نظام اسلامی است که باید این ارزشها در یک دوره بروز و نمود پیدا کند و مردم در روز 13 ابان با شرکت در راهپیمایی نشان می دهند که به ارزشهای انقلاب اسلامی پایبند هستند.

وی ادامه داد: روز 13 ابان نماد مبارزه با استکبار جهانی است منتها ان چیزی که از استکبار مد نظر است خوی و خصلت استکباری می باشد که برخی دولت ها به ان دچار می شوند.

کوثری تصریح کرد: خوی و خصلت استکبارانه با ارزش های انقلاب اسلامی سازگار نیست و ملت ایران در طول تاریخ و به ویژه در چند دهه اخیر بعد از انقلاب اسلامی نشان دادند که عزت خودشان را با هیچ چیزی در دنیا عوض نخواهند کرد و در عمل هم نشان دادند.

فرماندار ایرانشهر در پایان از حضورو استقبال باشکوه وعظیم مردم ایرانشهر تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید شجاع الدین ابطحی در این مراسم با اشاره به روز 13 ابان گفت: امروز در تاریخ ایران روز خاطره انگیزی است. روزی که دست با کفایت دانشجویان پیرو خط امام، سفارت امریکا، لانه جاسوسی را تسخیر کردند.

وی با اشاره به گلوله بستن دانش اموزان در دانشگاه تهران و قیام انها علیه رژیم پهلوی افزود: این یکی از جنایات امریکا بوده است. امریکا مظهر شیطان بزرگ می باشد همه کارهایی که امریکا انجام می دهد شیطانی و استکبارانه است و نوکرهای خود را بعد از گذشت تاریخ مصرفشان خصوصا یکسال قبل از انتخابات نابود می کند.

امام جمعه اهل تشیع عنوان کرد: ماهیت و هویت انقلاب اسلامی ایران ضد استکبار است یکی از وظایف ما قیام در برابر امریکا است انسان مومن در دنیا باید با عزت زندگی کند و ذلت را نپذیرد.

وی تصریح کرد: اگر چه سران عرب مسلمانند اما مطیع فرمان امریکا هستند تنها نظامی که افتخار دارد براساس فرمایشات قران عمل کند نظام اسلامی ایران است.

این خطیب جمعه گفت: دشمنان کشوراز قدرت نظامی ایران اگاه هستند و طبق فرموده مقام معظم رهبری اسرائیل 25 سال اینده را نخواهد دید و شک نکنید مستضعفین علم توحید را در جهان برافراشته خواهند کرد.

انتهای پیام


کد مطلب: 117176

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/117176/ایران-کشور-باعزتی-13-ابان-روز-مبارزه-استکبار

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/