دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
پیش بینی بارندگی برای شمال و جنوب سیستان و بلوچستان
 
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از امروز شرایط برای وقوع بارش های رگباری همراه با تندباد موقتی و صاعقه در شمال و جنوب استان فراهم است.
دوست محمد کلیم در گفت و گو با عصرهامون، اظهار کرد: وزش این باد به نسبت شدید ضمن کاهش کیفیت هوا و دید افقی، موجب کاهش دما نیز می شود به طوریکه انتظار می رود دمای هوا بین 5 تا 10 درجه سلسیوس در اکثر نواحی استان سردتر شود.

وی افزود: از سه شنبه تا پنج شنبه ضمن تداوم وزش باد به نسبت شدید و کاهش دما در شمال استان، در سایر نقاط استان نیز وزش بادهای شمالی با شدت کمتر روی می دهد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: دوشنبه شب و سه شنبه شرایط برای رگبارهای پراکنده، گاهی رعدوبرق و تندباد لحظه ای در سطح استان به ویژه شمال و جنوب شرق استان مهیا است و احتمال جاری شدن موقتی رواناب وجود دارد. 

کلیم  در بخش دیگری به ادامه فعالیت طوفان حاره ای ماها در شمال اقیانوس هند اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود از اواخر وقت امشب تا چهارشنبه دریای عمان مواج و متلاطم شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود در روزهای پیش رو ترددهای دریایی شناورهای سبک و قایق های ماهیگیری محدود و از شنا کردن در دریا خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۸۹


ارسال