سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارشناس مذهبی گفت:امام حسن عسکری(ع) بیشترین عمر خود را در تبعید و زندان حکام ظالم عباسی به سر برد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز شهادت امام حسین عسکری (ع)، بیان کرد: مدت امامت امام حسن عسکری علیه السلام ۶ سال بود که از سال 254 هجری قمری شروع و در سال 260 با شهادت آن حضرت پایان یافت.

وی ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) در طول مدت زندگانی و به ویژه در دوران امامت خویش به واسطه مبارزه با طاغوت های زمان در تبعید و زندان و تحت نظر به سر می برد و سرانجام در هشتم ربیع الثانی سال 260 و در 28 سالگی در شهر سامراء و توسط احمد معتمد، پانزدهمین خلیفه عباسی به طرز مرموزی مسموم و به شهادت رسید.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: زندگی آن حضرت در دوران شش تن از خلفای ستمگر عباسی سپری شد و از آنجایی که امام عسکری علیه السلام را در محله عسکر - که محل سکونت سپاهیان ترک عباسی بود - جای داده بودند به آن حضرت عسکری می گویند.

وی افزود: حضرت حجة بن الحسن امام زمان (عج( یگانه فرزند و جانشین امام حسن عسکری علیه السلام است که بعد از آن حضرت سکاندار کشتی ولایت و امامت شد و امروزه آفتاب وجودش در پشت پرده غیب قرار گرفته است و به اراده خداوند متعال ظهور نموده و جهان را با نور وجودش پر از عدل و داد خواهد ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین بامری گفت: اين امام همام در طول حيات 29 ساله خود و در دوران شش ساله امامتشان در ترويج دين اسلام و اعتقادات شيعه تلاش هاي بسياري كردند.

وي آماده سازي مردم براي غيبت حضرت امام زمان (عج) را از كارهاي بزرگ و ارزشمند امام حسن عسكري(ع) در دوران امامت ذكر و خاطرنشان کرد: اين امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غيبت حضرت مهدي موعود (عج) را مطرح مي كردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۳۳
مرجع : عصرهامون


ارسال