سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
پنجمین فن بازار ملی سلامت در چابهار برگزار خواهد شد
 
پنجمین همایش فن بازار ملی سلامت در تاریخ های 15 و16 آبان ماه با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چابهار برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون ؛ سیدرفیع حسینی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: در راستای تحقق اهداف عالی ارتباط دانشگاه با صنعت، پنجمین همایش و فن بازار ملی سلامت در تاریخ های 15 و16 آبان ماه سال 1398 توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیرخانه دائمی فن بازار سلامت با شعار «دانشگاه نوآور، رونق اقتصاد سلامت» در تنها بندر اقیانوسی ایران، چابهاربرگزار خواهد.

دبیر اجرایی این همایش ادامه داد: چهار دوره قبلی در تهران برگزار شده و درواقع پنجمین دوره آن امسال برای اولین بار در مرکز همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار خواهد شد و همچنین سازمان علمی، پژوهشی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، بانک رفاه، وزارت بهداشت و درمان و منطقه آزاد چابهار نیز به عنوان حامیان این برنامه هستند.

وی ادامه داد: نمایشگاه و همایش فن‌بازار سلامت با مشارکت هسته‌های نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه فناوری به مشتریان از صنایع ، سازمان‌های کارفرمایی مربوطه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف دانشگاهی، بیمارستانی است و اعضای هیئت علمی دانشگاهها، دانشجویان با ایده ها و نوآوری های خود شرکت می کنند و درواقع محلی است برای ارائه ایده ها و طرح هایی که می توانند ارائه دهند.

حسینی تصریح کرد: 470 دانشگاه از کل کشور در بخش های علمی، دانشجویی و هیئت علمی در این همایش حضور دارند و بر اساس ثبت نامی که از شرکت کنندگان انجام شده بیش از 500 نفر از سراسر کشور در این همایش شرکت خواهند کرد و در هر بخش بیش از 5 تا 10 طرح برگزیده اولیه شدند و به بخش مسابقه این همایش راه پیدا کرده اند.

وی با اشاره به برنامه های این جشنواره گفت: شرکت های دانش بنیان و فن آوری که در این همایش حضور دارند به ارائه طرح ها و ایده های خود می پردازند و این همایش دارای بخش های مختلفی مانند ایده های نو، شرکت های استارت آپ ، دانشگاههای نسل سوم و بروکرها و ... است که در هر زمینه 15 ایده ارائه می شود.

حسینی ادامه داد: ایده های ارائه شده در این همایش که به مرحله مسابقه راه پیدا کردند، نزدیک به 120 ایده است که در هر گروه 4 تا 6 مورد توانستند پس از انتخاب توسط هیئت داوران، به بخش مسابقه راه پیدا کنند و در این همایش نیز تمامی برگزیدگان در گروههای سه تا 5 نفره شرکت می کنند و بعد از انتخاب هیئت داوران جوایز نفیسی به آنها اهداء خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این همایش در بندر چابهار و استفاده از مزیت ترانزیتی آن اهمیت فراوانی دارد، خاطرنشان کرد: این مزیت ترانزیتی، فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران جهت صادر کردن تولیدات و محصولاتشان است، به همین علت صاحبان ایده و محصولات دانش بنیان سلامت محور می توانند با بهره گیری از فرصت پنجمین فن بازار ملی سلامت گامی در راستای تجاری سازی ایده های خود بردارند.

حسینی در پایان با اشاره به اینکه پس از این همایش از ایده های برتر حمایت خواهد شد، بیان کرد: در این همایش شرکت هایی به عنوان پشتیبان برای ایده های برتر وجود دارند و هر کدام در حوزه خودشان کار و ایده را به مرحله عمل و اجرا می رسانند .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۳۵


ارسال