جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
بیمه آبزی پروری میگو در سایت های پرورش میگوی چابهار و کنارک اجباری شد
 
سرپرست معاونت آبزی پروری شيلات سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اينكه بيمه محصولات میگو در سایت های پرورشی اجباري شده لذا طبق تعرفه کشوری در چابهار و کنارک اعمال خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، حمید رضا نصیری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: پیشنهادات برای بیمه اجباری مزارع ميگو، بررسی و جمع بندی موضوع پایلوت پرورش دو دوره در سال و بررسی الزامات بهداشتی برای پرورش سال٩٩ توسط اعضای کارگروه ارائه شده است.

وی با اشاره به پیگیری و انجام کارهای مرتبط با افزایش تولید میگو در فضای همدلی و هم افزایی و تعاملات سازنده بین بخش های مختلف افزود: شیلات جهت رفع مسائل و مشکلات بهره برداران و کمک به توسعه آبزی پروری نيز تمام تلاش خود را جهت انجام بهتر امور و خدمت رسانی به بهره برداران در بخش تولید و اشتغال منطقه با سرمایه گذاری انجام خواهد داد.

وی در خصوص قوانين ابلاغي بيمه محصولات كشاورزي بخصوص آبزيان و ميگو ادامه داد: طبق اظهارات بانک کشاورزی، قوانين بیمه از مركز استان ابلاغ شده و در ستاد استاني صندوق بيمه مطرح و پيگيريهاي لازم را از تهران انجام خواهند داد.

نصیری ضمن ارائه مشكلات پرورش دهندگان ميگوي استان را در خصوص بيمه محصول توليدي بيان تشریح کرد: بایستی روند پرداخت غرامت اصلاح شود و در خصوص ارزيابي خسارت نظر دامپزشكي بعنوان دستگاه متولي مباحث بهداشتي ملاك عمل قرار بگيرد همچنین تعيين حكم بيطرف در مواردي كه بيمه محصولات كشاورزي دچار مشكل مي شود نياز به کار کارشناسی می باشد.

وی با اشاره به كاهش هزينه و تعرفه بيمه محصولات آبزي بنحوي كه براي پرورش دهندگان بيمه كردن جذابيت داشته باشد خاطرنشان کرد: در خصوص دو دوره پرورش ميگو در سال مصوب شده تا بهره برداران حداكثر تا ١٠ روز آينده پيشنهادات و طرحهاي خود را در اين خصوص به مركز تحقيقات شيلات آبهاي دور چابهار ارائه کنند تا بررسي هاي لازم توسط تحقيقات انجام شده و نهايتا تحقيقات تا ١٠ آذر نتيجه را به شيلات و كارگروه اعلام تا تصميمات لازم در اين خصوص گرفته شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۳۶


ارسال