جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
جدیت مسئله ولایت فقیه از زمان امام حسن عسکری(ع) در مکتب اسلام
 
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت چابهار گفت: مسئله ولایت فقیه و نیابت امام عصر(عج) از زمان امام حسن عسکری(ع) به‌طور جدی مطرح شد و با دوران پیروزی دوران انقلاب اسلامی ادامه یافت.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم غلامی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: اين امام همام در طول حيات 29 ساله خود و در دوران شش ساله امامتشان در ترويج دين اسلام و اعتقادات شيعه تلاش هاي بسياري كردند.

وی با بیان اینکه علمای دین و مراجع تقلید به عنوان نایبان امام عصر حافظان دین مبین اسلام هستند اما دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین آنان و مردم هستند، عنوان کرد: مردم باید هوشیار باشند و تحت تاثیر مسائل بی‌پایه و اساس قرار نگیرند.

وي آماده سازي مردم براي غيبت حضرت امام زمان (عج) را از كارهاي بزرگ و ارزشمند امام حسن عسكري(ع) در دوران امامت ذكر كرد و افزود: اين امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غيبت حضرت مهدي موعود (عج) را مطرح مي كردند.

حجت الاسلام غلامی با بيان اينكه امام حسن عسكري (ع) براي آماده سازي غيبت امام زمان(عج) ارتباط خود را با شيعيان به حداقل رساند و سازمان وكلا را تقويت كرد، ادامه داد: سازمان وكالت در عصر امام صادق(ع)، تشكيل شده بود و با فعاليت هاي مختلف و با نظارت امامان معصوم(ع) كار خود را آغاز كرد و به تدريج تا زمان امام حسن عسگري(ع)، شكل منسجم يافت.

وی تاکید کرد: پدر گرامیشان حضرت امام هادی (ع) از نوادگان پیامبر اسلام (ص)، آراسته به بهترین کمالات و فضایل انسانی بود و مادر آن بزرگوار، زنی دانشمند و با فضیلت و خیرخواه بود.

وی با بیان اینکه این امام بزرگوار در مکتب علم و دانش خود اندیشمندان با فضیلتی را تربیت کرد ادامه داد: هر کدام از اندیشمندان با به جای گذاردن آثار مکتوب در زمینه‌های گوناگون علوم اسلامی، گام‌های مؤثری را برای اعتلای معارف اسلامی برداشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری (ع ) از شش سال دوران امامت خود، سه سال را در زندان خلفای عباسی گذراند و سرانجام در 28 سالگی در دوره خلافت معتمد عباسی به شهادت رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۳۷


ارسال