دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
آماده سازی تولید میگو با تکثیر پیش مولدها تا سال آینده در کنارک
 
سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: مركز تكثير میگوی کنارک در حال حاضر در حال نگهداري پيش مولدهايي مي باشد كه در سال گذشته در همين مركز، توليد شده و براي تكثير سال آتي آماده مي شوند.
به گزارش عصرهامون، محب علی سیستانی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: وضعيت تاسيسات بندر پزم کنارک در حال پیشرفت می باشد و درخواست صيادان برای توسعه صیادی همواره در حال پیگیری است به طوری که در طی بازدید های متفاوت از نزديك روند تخليه صيد تعدادي از شناورهاي لنج بازگشته از آبهاي دور در طی ماه مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به افزایش تولیدات دریایی در مراکز پرورشی افزود: مركز تكثير آبزي پروری واقع در جاده كنارك حضور يافته و از امکانات خوبی بهره مند می باشد و پیش بینی می شود تا سال آینده به بهره برداری در عرصه تولید برسد.

سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: از تیرماه امسال ساخت مجتمع پرورش میگوی مکران با سرمایه گذاری 80 میلیارد تومانی توسط گروه سرمایه گذاری پتروشیمی باختر اجرایی شده است.

سیستانی تشریح کرد: عملیات ساخت این مجتمع پرورش میگو حداقل دو سال به طول خواهد انجامید و پس از آن آماده آغاز عملیات پرورش میگو خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته استان سیستان و بلوچستان اکثرا با یک سایت پرورشی در گواتر نسبت به پرورش میگو فعالیت داشته خاطرنشان کرد: بدون شک با بهره برداری از سایت غربی استان شاهد تحولی بزرگ در تولید میگوی پرورشی در سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۶۱


ارسال