جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۵
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر:
نچیدن میوه شیرین از درخت تفرقه/ آمریکا جرأت عربده کشیدن در خلیج فارس را ندارد
 
امام جمعه اهل تشیع گفت: لازم ترین و مفیدترین نعمت برای امت اسلامی وحدت است که دشمنان به هیچ عنوان نمی توانند آنان را شکست دهند و آمریکا از قدرت نظامی ایران آگاه است و جرأت مقابله با ایران را ندارد.
به گزارش پهره، حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای فاطمه الزهرا بیان کرد: اگر انسان بتواند جان، قلب و باطن خود را از محبت دنیا پیراسته کند زمینه تقوا در وجودش را فراهم کرده است. <> وی افزود:حال دنیا دگرگون است گاهی انسان را عزیز و گاهی خوار و ذلیل می کند.
وی تصریح کرد: یک شنبه 19آبان مصادف با 12 ربیع الاول ولادت پیغمبر اکرم(ص) به روایت برادران اهل سنت می اشد که آغاز هفته وحدت است.
وی ادامه داد: لازم ترین و مفیدترین نعمت برای امت اسلامی وحدت است. همه مسلمانان با وحدت به ریسمان الهی چنگ می زنند و از درخت تفرقه کسی تا کنون میوه شیرین نچیده است. وی با اشاره به سخن امام حسن عسکری(ع) خاطر نشان کرد: برادران اهل تشیع باید در جمع برادران اهل سنت حاضر شوند و اگر حقی بر گردن آنان است ادا کنند و به عیادت بیمارانشان بروند. شیعیان باید مودت و دوستی را به کار بگیرند تا همه به سوی اهل بیت (ع) بیایند.
وی اضافه کرد: برای ایجاد وحدت و اخوت اسلامی باید همه تابع فرامین امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری باشند.
امام جمعه اهل تشیع گفت: سه شنبه 21آبان،14ربیع الاول مصادف با شهادت سردار طهرانی مقدم پدر موشکی ایران است که نام و یادش را گرامی می داریم و این شهید از آن دسته اشخاصی بود که تحت فرمان کامل فرمانده کل قوا بوده است.
به گفته این خطیب جمعه کشور ایران هم اکنون 60نوع موشک دارد که بعضی از آنها نقطه زن هستند. آمریکا از قدرت نظامی ایران آگاه است و برای همین جرأت عربده کشیدن در خلیج فارس را ندارد.
ابطحی اذعان کرد: با دستور رئیس جمهور در شورای امنیت ملی گام چهارم تعهدات برجامی ایران برداشته شد و اگر چه دیر اقدام شد و دولت بعد از یک سال و نیم بعد از خروج آمریکا از برجام متوجه شد سگ دزرد هم برادر شغال است و اروپا در بدعهدی از آمریکا چیزی کم ندارد.
وی عنوان کرد: ایران باید به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد و به تحریکات دشمنان هیچ توجهی نکند. دشمنان نمی توانند مجلسی ها را هم تحریک کنند زیرا آنان دکترهای مودبی هستند که برای پسران قرص ضد بارداری تجویز می کنند.
وی با اشاره به اختلاس 90هزار میلیارد توسط یک مونث بیان کرد: رمز اصلی تعطیلی در جامعه عمل نکردن به توصیه های مقام معظم رهبری توسط برخی دولتمردان است. دولتها باید از امکاناتی که دارند خوب مراقبت کنند.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۲۸۰


ارسال