چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱
وحدت شیعه و سنی بزرگترین سربلندی کشور در مقابل استکبار جهانی
 
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: امروزه سیستان و بلوچستان به عنوان تمدن وحدت شیعه و سنی در دنیا باعث ناامیدی و ناکامی دشمنان در تمامی حیلت های ظلم و جور شده اند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران مولوی عبدالواحد بزرگزاده در جشن وحدت شیعه و سنی که امشب با حضور مسئولین چابهار در محل دریا کوچک چابهار توسط سپاه برگزار شد بیان کرد: اگر میان مسلمین تفرقه ایجاد شود، دشمنان برای نابودی اسلام چشم طمع می دوزند و باعث می شود از قدرت اسلام و مسلمین در جهان کاسته شود.

وی با بیان اینکه بزرگترین اثر وحدت در جوامع بین المللی، این است که دشمنان به اهداف شومی که در سر می پرورانند نمی رسند افزود: دشمن با دیدن اتحادمان در دل هایشان ترسی می افتد و نقشه های خود را نقش بر آب می بینند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت چابهار ادامه داد: وحدت حاکم در نظام جمهوری اسلامی ایران برای سایر جوامع الگویی بی بدیل است و نبی مکرم اسلام نیز الگوی مهربانی درجهان به شمار می‌رود که می‌توانیم با معرفی او به جهانیان پیام هم دلی خود را به گوش دنیا برسانیم.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان به‌عنوان پایتخت وحدت در کشور معروف شده است تشریح کرد: همواره با وجود اختلاف‌افکنی‌های مذهبی دشمن شاهد همدلی و وحدت بسیار خوبی بین مردم شیعه و سنی این استان هستیم که در این راستا همه افراد جامعه به‌ویژه ائمه جماعت و روحانیون برای وحدت شیعه و سنی به‌صورت فعال و تأثیرگذار فعالیت کرده‌اند.

مولوی بزرگزاده عنوان کرد: امروز که دشمنان این نظام و انقلاب با تمام وجود تصمیم دارند امت اسلامی را باحیله های مختلف خود تضعیف کنند ما بیش از پیش نیاز به بصیرت داریم و باید با وحدت و همدلی خود نقشه شوم دشمنان را خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین موضوع در هفته وحدت بین اتحاد و انسجام میان شیعه و سنی است اذعان کرد: امروزه 1/5 میلیارد مسلمان در دنیا داریم و اگر متحد شوند می توانیم استکبار جهانی را به زانو در بیاوریم.

وی با بیان اینکه علما با اشاره به مشترکات بین شیعه و سنی، حفظ وحدت را جزء اصول دانسته تصریح کرد: دشمن درصدد است تا با ایجاد اختلاف به اهداف شوم خود نائل آید که این آرزوی دیرینه دشمنان با وحدت و همدلی امت اسلامی به گور خواهد رفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۰۹


ارسال