شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر:
بهورزی مقدس ترین شغل ها/کسب مقام برتر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در زمینه مرگ و میر کودکان
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بهورزان طلايه داران عرصه ارائه خدمات بهداشتي و درماني هستند و شغل بهورزي مقدس است و دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر تنها دانشگاهي بود که در خصوص مرگ و مير كودكان زير ۵ سال در كشور مقام برتر را كسب کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، امروز مراسم جشن روز بهورز در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ايرانشهر برگزار شد.
در این مراسم محمد مهران امینی فرد اظهار کرد: در سال 63 ساختار شبكه بهداشت و درمان بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بعنوان يكي از بهترين ايده هاي پيشرو در عرصه خدمات بهداشتي و درماني پايه گذاري شده و اولين خانه بهداشت در ايران شكل گرفت و به همين منظور ۱۲ ارديبهشت روز بهورز نامگذاري شد.
وی افزود: اساس و پایه شبکه بهداشت و درمان از خانه بهداشت شروع شده و خانه بهداشت مکانی است که در آن فعاليت هاي موثر و مفيد مراقبت مادران باردار، واكسيناسيون، فعاليت هاي بهداشت محيط و شناسايي بيماري ها در آن صورت مي گيرد و ساختار آن چندين سال است كه در ايران شكل گرفته و نتايج بسيار مثبتي را در حوزه دانشگاه ايرانشهر بوجود آورده است.
وی ادامه داد: با توجه به اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهاني بهداشت که در تهران برگزار شد ايران بعنوان پيشروترين کشور در ارائه خدمات بهداشتي و درماني در منطقه مديترانه شرقي معرفي شد و دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر تنها دانشگاهي بود که در خصوص مرگ و مير كودكان زير ۵ سال در كشور مقام برتر را كسب کرد.
وی با اشاره به تلاش بی وقفه بهورزان در ارائه خدمات به روستاییان خاطرنشان کرد: تلاش بهورزان براي همه آشکار است. در عين حال موفقيت هاي خيلي چشمگيري دانشگاه در زمينه جلوگيري از شيوع بيماري ها، کاهش مرگ مادران باردار کسب كرده و مرگ مادران باردار در سال ۱۳۶۳ كه آغاز كار شبكه هاي بهداشت و درمان بود در آن زمان ۱۸۰ در ۱۰۰ هزار تولد بود و در سال ۱۳۷۰ به ۵۰ درصد رسيده است كه در حال حاضر شاخص كشوري ۱۵ در ۱۰۰ هزار نفر مي باشد و همه اينها مرهون زحمات بهورزان مي باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: ساختار دانشگاه در گام اول برپايه بهداشت و درمان مي باشد و بهورزان طلايه داران عرصه ارائه خدمات بهداشتي و درماني هستند و شغل بهورزي را مقدس دانست و از زحمات آنها در ارائه خدمات بهداشتي و درماني به مردم تقدير و تشکر کرد.
گفتنی است در پایان مراسم از زحمات بی دریغ بهورزان تقدیر بعمل آمد.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۱۱


ارسال