پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷
افزایش خودسرانه قیمت آجر در زابل/یک متخلف شناسایی شد
 
افزایش قیمت آجر در سیستان نارضایتی مردم این منطقه را به دنبال داشته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ از جمله دلایل گرانی مسکن در سال های اخیر را می توان به افزایش قیمت مصالح ساختمانی اشاره کرد که تاثیر بسزایی در قیمت ساخت و ساز خانه دارد.
اما در زابل قیمت ساخت و ساز خانه مربوط به قیمت آجر می شود هر چه آجر گرانتر شود از آن طرف قیمت خانه نیز افزایش می یابد.
گرچه آجر بخشی از هزینه های ساخت یک مسکن را تعیین می کند اما با توجه به اینکه مصالح اولیه ساخت یک خانه در مناطقی همچون سیستان از آجر تشکیل می شود ، باعث افزایش قیمت مسکن شده است.
خاک زابل به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالایی که دارد می تواند آجر بسیار ضخیم و با کیفیتی را تولید کند که این محصول یاختمانی در کوره های متعدد آجر پزی موجود در شمال استان تولید می شوند.
حتی بسیاری از کوره داران که برای اینکه بتوانند از این طریق سود بیشتری عاید خود کنند ، آجر تولیدی را به جای فروش در زابل، به زاهدان و دیگر شهرهای اطراف صادر می کنند.
آجر زابل به دلیل کیفیت مطلوبی که برخوردار است مشتری خاص خود را دارد و همین امر باعث شده است تا کوره داران آجر را وارد انحصار کرده و قیمت آن را خودسرانه افزایش دهند.
به گفته برخی از شهروندان قیمت آجر در روزهای اخیر تا یک میلیون و هشصت هزار تومان افزایش یافته است که این امر نه تنها ساخت و ساز ها را در زابل با مشکل رو به رو کرده بلکه باعث تورم شدید در قیمت خانه شده است.
شهروندان بر این باورند که گرانی قیمت آجر یکی از عمده عواملی است که باعث رکود ساخت وساز در شهرستان زابل شده است.
رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: گزارشات متعددی از مردم جهت گران فروشی ، کم فروشی کوره های آجر پزی دریافت کرده ایم.
وی افزود: در همین رابطه نیز یک اکیپ حقیقت یاب به این واحد های تولیدی اعزام شد تا به همراه مامورین تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با کالا و قاچاق از روند تولید آنها بازدید به عمل آورند.
شهری زاد خاطرنشان کرد: در این بازدید ها یک واحد تولیدی آجر که کم فروشی و گران فروشی را در دستور کار خود قرار داده بود شناسایی و پس از تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال گردید .
وی گفت: کل تخلف این واحد تولیدی آجر به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت زابل بیان داشت: ارزش یک بار ۱۰ تنی آجر یک میلیون و سیصد هزار تومان است ، لذا شهروندان در صورت مشاهده گران فروشی این واحد های تولیدی مراتب را به سازمان صمت منطقه سیستان اعلام کنند.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۱۴


ارسال