يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از روی آوری صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری به طعمه قرار دادن موش ها برای صید خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: با افزایش گشت و کنترل ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست در نوار ساحلی استان برای برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری بیش از ده ها کوخه و رشته تور زنده گیری پرندگان از زیستگاه های شهرستان کنارک جمع آوری شد.

وی افزود: هر ساله با ورود پرندگان شکاری در ماه های مهر و آبان به نوار ساحلی استان، گروهی از شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری مانند بالابان و شاهین اقدام می‌کنند که در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب، بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار است و متاسفانه سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است.

وی ادامه داد: در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه های شکار و صید پرندگان شکاری، مشاهده شد شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قرار دادن موش ها برای زنده گیری این پرندگان اقدام کرده اند که دو نفر صیاد غیرمجاز در این زمینه دستگیر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: شکارچیان متخلف پس از تشکیل پرونده تخلف به جرمِ اقدام به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض به مراجع قضایی شهرستان کنارک تحویل داده شدند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۲۵


ارسال