سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرمانده مرزبانی کشور در زاهدان گفت: حلقه ناگسستنی که امروز میان مردم و رهبر انقلاب تشکیل شده بزرگترین قدرت نرم کشور در برابر تهاجمات است.
به گزارش عصرهامون؛ سردار قاسم رضایی که به زاهدان سفر کرده بود در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: خوشبختانه در تمام کشور از لحاظ وضعیت امنیتی مرزی و همکاری با کشورهای دیگر در شرایط بسیار خوب و قابل قبولی هستیم.
 
وی افزود: این امنیت در شرایطی به وجود آمده که دشمنان ما توطئه های بسیاری را طرح ریزی و اجرا کرده اند تا جو ناامنی در کشور ایجاد کنند اما حلقه ناگسستنی ایجاد شده میان مردم و رهبر معظم انقلاب که به عنوان بزرگترین قدرت جنگ نرم کشور محسوب می شود تاکنون مانع تحقق اهداف شوم شان شده است.
 
به گفته رضایی؛ افزایش همکاری ها میان ایران و عراق موجب شد که امسال بالغ بر 7میلیون زائر به صورت رفت و برگشتی در ایام اربعین از طریق 4 مرز قانونی تعریف شده تردد داشته باشند که رقم بسیار بالایی است چرا که تمامی این زوار در کمال صحت و سلامت تردد کرده و برای هیچ کدام مشکلی ایجاد نشد.
 
فرمانده مرزبانی کشور افزود: یکی از نکات قابل توجه که رسانه ها باید بیشتر به آن می پرداختند بحث تبادلات فرهنگی ایجاد شده میان ایران و عراق است که امسال بیرق های متبرک گنبد حرم امام حسین(ع) و حرم امام رضا(ع) در ایام اربعین میان مرزبانان دو کشور تبادل و این بیرق ها در مرز مهران برافراشته شد.
 
وی تاکید کرد: در حوزه اقدامات پیشگیرانه نیز مرزبانی کارهای خوبی انجام داده که در سال جاری با تلاش مرزبانان در سراسر کشور بالغ بر 57 تن انواع مواد مخدر کشف و از ورود آن به کشور جلوگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 60درصدی را نشان می دهد.
 
وی ادامه داد: در سیستان وبلوچستان هم با داشتن هزار و600 کیلومتر مرز آبی و خاکی اقدامات موثری صورت گرفته که میزان کشفیات در این استان نیز رشد 2ونیم برابر را نشان می دهد که این کشفیات با کمترین تلفات و دستگیری های هدفمند بالا بوده است.
 
وی گفت: در حال حاضر سیستان وبلوچستان یکی از استان های امن کشور است که همگرایی مردم این استان با نظام یکی از بارزترین شاخصه های آنها است.
 
وی تاکید کرد: برای ایران اسلامی تحریم هیچ معنا و مفهومی ندارد چرا که می توانیم با استفاده از ظرفیت های داخل و فرصت های بسیاری که داریم همچون گذشته در مسیر پیشرفت گام برداریم.
 
رضایی ادامه داد: سامان دهی پایانه های مرزی، ایجاد خانه سازمانی برای مرزبانان، پیش بینی اعتبار برای ایجاد و نگهداشت ابنیه های مرزی و تقویت شناورهای تاکتیکی مرزبانی جزو توافقاتی بود که در سفر به سیستان وبلوچستان صورت گرفت و مراحل تکمیلی آن نیز در سطح ملی انجام خواهد شد.
 
فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: امروز آمریکایی ها به بهانه تامین امنیت وارد کشورها می شوند اما نه تنها موثر نیستند بلکه هرکجا پا گذاشته اند منشاء توطئه و فتنه بوده اند و هیچ کمکی به مردم منطقه نکرده اند و در این خصوص لازم است تا سازمان ملل قدری جدی تر رفتار کند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۲۶


ارسال