سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه چابهار گفت: با بصیری که امروز در شیعه و سنی استان ما وجود دارد خوشبختانه دشمن نتوانسته به اهداف شوم خود در اختلاف افکنی میان مردم برسد و این مهم عاملی برای اقتدار و پیشرفت کشور شده است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: باید حواسمان باشد که شیعیان و اهل سنت دشمن مشترک دارند پس باید بصیرت داشته باشیم و دشمن و ترفند های دشمن را شناسایی کنیم بر این اساس بارها رهبری فرمودند به دشمن خوش بین نباشید، خوش بینی نسبت به دشمن عین ساده لوحی است.

وی با بیان اینکه وحدت عامل مهم برای پیشرفت اسلام و مسلمین است افزود: دشمن تلاش می‌کند تفرقه ایجاد کند و در صدر برنامه‌های آنان تفرقه، اختلاف و برادر کشی است؛ ما مشترکات زیادی داریم اما دشمن جز کوچکی از اختلافات اندک ما را بزرگ می‌کند.

وی اذعان کرد: نقش بسیج در حفظ وحدت بی بدیل است و شهادت برادران اهل سنت و تشیع در حادثه تاسوعای چابهار نمود بی بدیل وحدت در کشور می باشد.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: یکی از نعمت‌های که خداوند به ما داده است همین وحدت زیرلوای پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد، این نعمت را باید قدر بدانیم و وحدت و برادری خود را حفظ و تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه اختلاف افکنی در جهان اسلام حربه دشمنان است عنوان کرد: یکی از حربه های دشمنان برای ایجاد شکاف در جهان اسلام اختلاف افکنی است، آنها با کشتار مسلمانان و تبلیغ افکار تندروانه به دنبال چنددستگی امت اسلام می باشند تا از این طریق بتوانند به اهداف شوم خود در منطقه دست یابند.

وی با بیان اینکه در زمینه وحدت به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام‌های ارزشمندی برداشته شده است تاکید کرد: هفته وحدت نشانگر اتحاد ناگسستنی بین مسلمانان است به همین دلیل می بایست بیش از گذشته تقویت شود.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: همه مسلمانان از هر قشر و نژاد و زبانی که باشند می بایست به دور از تفرقه و اختلاف، در سایه رحمت الهی در کنار یکدیگر زندگی کرده و با حفظ و تقویت اتحاد و انسجام، در برابر دشمن مشترک خود ایستادگی کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۴۹


ارسال