سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۳
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری
سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت / پیشرفت و ترقی در سایه امنیت پایدار
 
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: استان سیستان و بلوچستان با وجود دو مذهب اسلامی پایتخت وحدت است و آبادانی و عمرانی جامعه مرهون امنیت است و مردم برای رسیدن به امنیت پایدار بازوی یکدیگر باشند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره مولوی نذیر احمد سلامی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: وحدت اساس امت اسلامی و رمز پیروزی امت اسلامی تلقی می شود و همه اقشار نظامیان، دانشجویان، بسیجیان، مردم عادی در ایجاد وحدت نقش دارند.

وی با اشاره به نقش برجسته وحدت افزود: بسیجی نیرویی است که همیشه بدون هیچ چشمداشتی در هر صحنه حضور می یابد و به خاطر ارج نهادن به مسئولیت شان، مردم می توانند آنان را الگو قرار دهند و بسیجیان نقش به سزایی در امر وحدت دارند.

وی تصریح کرد: موقعیت استان سیستان و بلوچستان از نظر بافت جمعیتی، قومیتی و موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با سایر کشورها نسبت به استان های دیگر متفاوت تر است و دشمن توقع دارد در چنین شرایطی به اهداف شوم خود برسد.

وی خاطر نشان کرد: استان سیستان و بلوچستان در زمینه وحدت الگو و نمونه برای سایر استان ها می باشد و در واقع این منطقه پایتخت وحدت است.

مولوی سلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف متمرکز کرده است اما تاکنون موفقیتی کسب نکرده است.

وی گفت: پیشرفت و ترقی در هر زمینه ای مرهون امنیت است اگر امنیت نباشد هیچ برنامه ای اجرا نمی شود و کارهای عمرانی و آبادانی هم در سایه امنیت انجام می شود.

وی اضافه کرد: باید در میان مردم این آگاهی را فراهم کرد تا قدر امنیت را بدانند و برای ایجاد امنیت پایدار بازوی همدیگر باشند و در حل مشکلات منطقه به همدیگر یاری برسانند.

وی در ادامه با اشاره به حفاظت مرزبانان و مرزنشینان از مرزهای کشور و عدم ورود دشمن و رسیدن به امنیت پایدار بیان کرد: این استان با وجود دو مذهب شیعه و سنی مرکز نگاه دشمن است و دشمنان به دنبال سوء استفاده و تبلیغات سویی از تفاوت دو مذهب اسلامی می باشند و با بهانه های واهی فتنه و اشوب به پا کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان در پایان اذعان کرد: مردم این استان در کنار هم برادروار و با اخوت اسلامی زندگی می کنند و تاکنون هیچ گونه اختلافاتی که خاص دشمن باشد در این منطقه ایجاد نشده و وجود دو مذهب اسلامی در این استان بهترین زمینه برای ایجاد وحدت زبانزد است.

انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۵۴


ارسال