جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
وقوع حریق در 2 منزل مسکونی در زاهدان/ علت حادثه در دست بررسی است
 
معاون عملیات سازمان آتش نشانی زاهدان گفت: با تلاش همه جانبه نیروهای آتش نشانی زاهدان آتش سوزی 2 منزل مسکونی در خیابان های رسالت و دانشجو مهار و خاموش شد.
حسین حسینی در گفت وگو با عصرهامون، در این باره گفت: به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش سوزی در یک منزل مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی زاهدان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 4 را درساعت 20 و 3 دقیقه شب گذشته به محل حادثه در خیابان رسالت، اعزام کرد.

وی افزود: در این حادثه یک ساختمان قدیمی که سقف منزل  از چوب بوده و کاملا شعله ور شده و شعله و دود غلیظی از منزل  به بیرون زبانه می کشید که با توجه به شرایط و امکان سرایت آتش به منازل اطراف بود بلافاصله درخواست نیروی پشتیبان از ستاد فرماندهی  شد و آتش نشانان ایستگاه های عملیاتی 1، 2، 7 و 10 به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: یک تیم از آتش نشانان برای خاموش کردن آتش و جلوگیری از سرایت شعله های آن به قسمت های مجاور، با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و لوله های آبدهی خود را به کانون آتش سوزی رساندند و در کوتاه ترین زمان ممکن آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند در همین حین تیم دوم وارد عمل شده و همه ساکنین  منزل مسکونی مجاور را به بیرون منتقل کردندوپس از ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل به مالک به ماموریت خود خاتمه دادند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در پی تماس مجدد شهروندان با سامانه 125 مبنی بر صدا ی مهیب انفجار و مشاهده خروج دود وشعله از یک منزل مسکونی دو طبقه ، ستاد فرماندهی آتش نشانی زاهدان  بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 5 ،3 و 10را به با تجهیزات کامل در ساعت 21 و 22 دقیقه شب گذشته به محل حادثه در بلوار دانشجو دانشجو 48 اعزام کرد.

حسینی با بیان اینکه با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه دود و آتش زیادی از طبقه اول یک ساختمان ودو طبقه قدیمی خارج می شد و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات فوقانی بود که آتش نشانان پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی، قطع برق و بستن شیر اصلی گاز این ساختمان پس از باز نمودن درب واحد مسکونی به سرعت با بکارگیری با چند  رشته لوله آبدهی به مقابله با آتش سوزی پرداختند و پس از تلاش زیاد آتش را خاموش و از سرایت آن به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری کردند.

وی همچنین افزود: آتش نشانان پس از خاموش کردن و لکه گیری آتش و جابجایی اجناس نیمه سوخته برای ایمن سازی محل حادثه و حاضر شدن مالک و عوامل انتظامی، با تحویل محل حادثه و ارائه تذکرات لازم ایمنی به همسایگان، عملیات خود را به پایان رساندند.

 وی در پایان اذعان داشت: علت وقوع آتش سوزی ها توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۵۸


ارسال