سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
راه‌اندازی سیستم امنیتی و ایمنی جدید در فیسبوک مسنجر
 
فیسبوک سیستم‌های ایمنی اپلیکیشن نرم‌افزار فیسبوک مسنجر را ارتقاء داده و با سیاست امنیتی جدید به کاربران خدمات ارائه می‌دهد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فیسبوک در تلاش است تا با راه‌اندازی سیستم امنیتی جدید در پیام‌رسان فیسبوک مسنجر، ایمنی کاربران را ارتقاء داده و بیش از گذشته از حریم خصوصی تک تک اعضا محافظت کند. فیسبوک به تمامی کاربران وعده داده است پس از اجرای سیاست‌های امنیتی جدید فیسبوک مسنجر از هرگونه نفوذ کاربران غیرمجاز به مکالمات شخصی کاربران جلوگیری می‌کند.
فیسبوک به عنوان پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی با مشکلات زیادی در زمینه حفاظت از حریم خصوصی کاربران درگیر است و تا کنون نیز بارها از سوی دادگاه‌های آمریکا محکوم به نقض قوانین حریم شخصی کاربران و ملزم به پرداخت جریمه‌های سنگین شده است. این رسوایی‌های امنیتی ضربه‌های سنگینی به اعتبار فیسبوک وارد ساخته است از همین رو مدیران این شبکه اجتماعی درصدد هستند تا ایمنی نرم‌افزار فیسبوک و تمامی اپلیکیشن‌های زیر مجموعه آن را تا حد زیادی ارتقاء دهند. 
ایمنی بیشتر کاربران در سیستم امنیتی جدید فیسبوک مسنجر
از جمله مواردی که در پیام‌رسان فسبوک مسنجر برای هکرها و کاربران غیرمجاز جذابیت زیادی دارد، نفوذ به مکالمات شخصی افراد مشهور سیاسی، هنری و ورزشی در جهان است. فیسبوک با راه‌اندازی سیستم Secret Conversation ، تمامی مکالمه‌های این افراد با کاربران دیگر را رمزگذاری کرده و از هرگونه مشاهده و نفوذ به آن جلوگیری می‌‌کند. سیستم ایمنی جدید فیسبوک مسنجر از حمله‌های سایبری به وسیله ویروس‌ها و بدافزارها نیز جلوگیری می‌کند و در صورت نفوذ نیز با اعلام هشدارهایی کاربر را از آلوده‌ شدن حساب کاربری خود آگاه می‌سازد. دیگر مزیت فیسبوک مسنجر جدید شناسایی تصاویر و حساب‌های کاربری جعلی است. این پیام‌رسان با استفاده از الگوریتم‌هایی پیچیده جزئیات تصاویر منتشر شده در نرم‌افزار را بررسی کرده و تا حدود بسیار زیادی جعلی یا جعلی نبودن آن را مشخص می‌کند.
فیسبوک از کاربران خود خواسته است برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی فیسبوک مراجعه و هرگونه سوال در مورد سیستم امنیتی جدید را با کارشناسان در میان بگذارند. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۶۸


ارسال