پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
مهارت آموزی در حوزه پناهندگان اجرایی می شود
 
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری فدرال آلمان، گفت: مهارت آموزی در حوزه پناهندگان اجرایی می شود.
خداداد اولیائی در گفت وگو با عصرهامون، ضمن اشاره به سفر اخیرا خود به کشور آلمان گفت: این سفر به میزبانی سازمان سکوآ  کشور فدرال آلمان، با  موضوع مهارت آموزی در حوزه پناهندگان و مطالعه بررسی رویکردهای کشور آلمان برگزار شد.

وی افزود: هیأتی از وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی متشکل از مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت متبوع ، مدیرکل دفتر نظارت و هدایت شغلی سازمان ونمایندگانی از استان کرمان، خراسان رضوی، ستاد سازمان آموزش و فنی حرفه ای کشور، نمایندگان امورخارجه و NGO ها نیز حضور داشتند.

اولیائی ادامه داد: افزود :در این سفر ملاقات هایی با رئیس سازمان سکوآ، دفتر فدرال، آموزش های فنی حرفه ای   واتاق صنایع و مهارتهای دستی فرانکفورت راین_ ماین مرکز آماده سازی صلاحیت های، اداره فدرال امور مهاجرت، دفتر فدرال امور خارجه و کنفدراسیون اتاق های صنایع آلمان داشتند و در این سفر هیات مذکور ملاقات هایی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان و کاردار ایران در آلمان داشتند.

وی تصریح کرد: در این سفر دکتر فرازنده سفیر جمهوری اسلامی ایران اشاره ای به اهمیت و جایگاه مهارت آمورزی در برون رفت بحران بیکاری داشتندو ایشان بیان نمودند که ارتقا مهارت پناهندگان در جلوگیری از جرم و بزهکاری اجتماعی این قشر نقش مهمی دارد و اظهار امیدواری کردند که دولت های غربی تدابیری در جهت آماده سازی کشور افغانستان جهت بازگشت داوطللبانه این افراد به موطن اصلی خود داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۷۰


ارسال